Μαγδεμβούργο – Καϊζερσλάουτερν 4-1 : Η επιβολή της λογικής! (highlights)

Με την πρώτη καλή της ενέργεια η ομάδα του Μαγδεμβούργο προηγήθηκε, στο 17′ με τον Ολλανδό – πρώην παίκτη του ΟΦΗ – Καστάνιος. Στην δικιά της πρώτη καλή στιγμή, οκτώ λεπτά αργότεραμ η Λάουτερν έφτασε στο 1-1 με ωραίο πλασέ του Αμερικανού Μπόϊντ.

Ακολούθησε ένα ισορροπημένο ματς όπου οι φιλοξενούμενοι είχαν καλύτερες ευκαιρίες ως το φινάλε του ημιχρόνου που όμως δεν αξιοποίησαν! Στην επανάληψη, με πιο ¨καθαρό μυαλό” οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με κεφαλιά του Μπόκχορν κι αυτό είχε ως αποτέλεσμα να φέρει μια ώθηση στην ομάδα του και μια κάθετη πρώτη στην αγωνιστική διάθεση της Καϊζερσλάουτερν η οποία παρατάχθηκε με υπηρεσιακούς τεχνικούς στον πάγκο καθώς μεσοβδόμαδα απολύθηκε ο τεχνικός Σούστερ και ο βοηθός του! Στο 75 ο Κρεμπίστκι με σουτ έπειτα από φλάση διαρκείας και με πέναλτι στο 85′ ο Ιταλός Πιτσίνι διαμόρφωσαν το τελικό 1-1