Λούτον-Γουέστ Χαμ 1-2: Κυνική στην κορυφή

Η αναμέτρηση δεν είχε καλό ρυθμό στο πρώτο εικοσάλεπτο, διάστημα που η Λούτον επιχείρησε με γεμίσματα και στημένες μπάλες να δημιουργήσει προϋποθέσεις στην περιοχή του Αρεολά.
Μετά το 20ο λεπτό, η Γουέστ Χαμ ανέβασε την απόδοσή της, κυκλοφόρησε καλύτερα τη μπάλα και δημιούργησε τελικές προσπάθειες χωρίς όμως να είναι σημαντικές ευκαιρίες. Στην καλύτερή της στο πρώτο 45λεπτο ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στο σκόρ. Ο Πακετά έδωσε πολύ ωραία ασίστ στον Μπάουεν που με το τρίτο του γκολ στη σεζόν έβαλε μπροστά την ομάδα του Μόις.

Ο

Ζουμά σημείωσε πάλι με κεφαλιά το 0-2 για τους φιλοξενούμενους στο 85ο λεπτό του αγώνα, όμως οι γηπεδούχοι απάντησαν με το ίδιο νόμισμα. Η κεφαλιά του Άντερσεν διαμόρφωσε το 1-2. Η Λούτον πίεσε στα τελευταία λεπτά όμως η Γουέστ Χαμ πήρε τους τρεις βαθμούς και την 3η νίκη της στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές της σεζόν.

Η Λούτον παραμένει χωρίς βαθμό μετά από τρεις αγώνες και με αυτόν με τη Μπέρνλι να έχει αναβληθεί.

Λούτον: Καμίνσκι, Μπερκ, Άντερσεν, Μπελ, Ντάουτι, Τσονγκ, Νακάμπα, Τζάιλς, Μπάρκλεϊ, Αντεμπάγιο, Μόρις.

Γουέστ Χαμ: Αρεολά, Τσούφαλ, Ζουμά, Αγκέρ, Παλμιέρι, Άλβαρες, Γουόρντ – Πράους, Μπάουεν, Πακετά, Μπενράμα, Άντονι.