Λάτσιο - Σασουόλο 2-1: Νίκη Ευρώπης (hls)

Λάτσιο - Σασουόλο 2-1: Νίκη Ευρώπης (hls)sdimolitΚυρ, 01/24/2021 - 21:04

Η Λάτσιο επιβεβαίωσε την φόρμα της και έφτασε τις τέσσερις συνεχόμενες νίκες με ανατροπή απέναντι στη Σασουόλο που αγνοεί το τρίποντο στα τελευταία τρία ματς. Η Σασουόλο μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και αφού απείλησε μόλις στο 4ο λεπτό με τον Τραορέ, δύο λεπτά αργότερα άνοιξε το σκορ με τον Καπούτο να φτάνει τα 7 γκολ στη σεζόν (0-1, 6ο λεπτό).

Η Λάτσιο αντέδρασε και 'ξύπνησε' μετά το πρώτο δεκάλεπτο...Αφού

είχε τις στιγμές της κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Μιλίνκοβιτς - Σάβιτς στο 25ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κορέα (1-1). Φτωχό σε φάσεις το δεύτερο ημίχρονο, κουρασμένες οι δύο ομάδες, η Λάτσιο βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα (71ο λεπτό, 2-1) με τον πρώτο της σκόρερ Τσίρο Ιμόμπιλε να φτάνει τα 13 γκολ στο πρωτάθλημα και την ομάδα του Ιντζάγκι να πετυχαίνει τέταρτη διαδοχική νίκη.

Λάτσιο (Σιμόνε Ιντζάγκι): Ρέινα, Ατσέρμπι, Ράντου, Πάτρικ (67' Παρόλο), Λάτσαρι (75' Λούλιτς), Μάρουσιτς, Λέιβα (76' Εσκαλάντε), Μιλίνκοβιτς - Σάβιτς, Άκπα - Άκπρο, Κορέα (67' Καϊσέδο), Ιμόμπιλε (86' Μουρίκι)

Σασουόλο (Ρομπέρτο Ντε Τζέρμπι): Κονσίλι, Μάρλον, Φεράρι, Ροζέριο, Μούλντουρ (90' Ρασπαντόρι), Λοκατέλι, Ομπιάνγκ (76' Λόπεζ), Τζούρισιτς, Τραορέ (76' Μπογκά), Ντεφρέλ (46' Χάρασλιν), Καπούτο

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Lazio - Ποδόσφαιρο Sassuolo - Ποδόσφαιρο Off Off sdimolit Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ #serieA Lazio ΙΤΑΛΙΑ Λάτσιο - Σασουόλο: 2-1 Submitted by npilios on Κυρ, 01/24/2021 - 21:37 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_LAZIO_SASSOUOLO_24121.mp4 ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΙΤΑΛΙΑ Τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης Λάτσιο - Σασουόλο. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Lazio Lazio - Ποδόσφαιρο Sassuolo - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Η Λάτσιο επιβεβαίωσε την φόρμα της και έφτασε τις τέσσερις συνεχόμενες νίκες με ανατροπή απέναντι στη Σασουόλο που αγνοεί το τρίποντο στα τελευταία τρία ματς. Article publish on Κυρ, 01/24/2021 - 21:04 Article hide updated date On Article is longform Off