Λάτσιο - Σαμπντόρια 1-0: Τρίποντο με άγχος για τη Λάτσιο

Λάτσιο - Σαμπντόρια 1-0: Τρίποντο με άγχος για τη ΛάτσιοastiliadΣάβ, 02/20/2021 - 18:02

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και σκόραραν με τον Λουίς Αλμπέρτο στο 24ο λεπτό μετά από πάσα του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς που ήταν και ο κορυφαίος παίκτης της αναμέτρησης.

Ο Ισπανός σκόρερ είχε μεγάλη ευκαιρία και δύο λεπτά νωρίτερα ενώ ο Ιμόμπιλε απώλεσε δύο ευκαιρίες στο 32ο και το 34ο λεπτό για δεύτερο γκολ πριν το ημίχρονο.

Η Σαμπντόρια ανέβασε την απόδοσή της και πίεσε στο δεύτερο

ημίχρονο που είχε μεγάλο ενδιαφέρον με την ομάδα του Ρανιέρι να χάνει ευκαιρίες με τους Κουαλιαρέλα και Γιάνκτο. Η απάντηση της Λάτσιο ήρθε με αντεπιθέσεις και δύο χαμένες ευκαιρίες του Μουρίκι.

Το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος με τη Λάτσιο να παραμένει σε τροχιά 4αδας και τη Σαμπτόρια στη 10η θέση της βαθμολογίας.

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off Off ΙΤΑΛΙΑ Η Λάτσιο δυσκολεύτηκε, όμως, νίκησε με 1-0 τη Σαμπντόρια σε αναμέτρηση για την 23η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος. Article publish on Σάβ, 02/20/2021 - 18:02 Article hide updated date Off Article is longform Off