Κολωνία-Λειψία 1-5: Πάρτι με Οπεντά και 4 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο! (highlights)

Η Λειψία σκόρπισε με 5-1 την Κολωνία εκτός έδρας και έκανε άλμα τετράδας, στην εκκίνηση της 26ης αγωνιστικής στη Γερμανία.

To 0-1 o Σίμονς στο 15΄ μετά από πάσα του Σέσκο για να ισοφσαρίσει στο 18′ ο Ανταμιάν στην μοναδική κλασική φάση για την Κολωνία στο πρώτο μέρος, σε ματς κλειστό με την Λειψία να έχει κατοχή μπάλας και δοκάρι με τον Όλμο στο 45+1′!

Το 1-2 ο Οπεντά στο 63′ και το 1-3 ο ίδιος παίκτης στο 67′ για την Λειψία η οποία έκανε πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο και κυριάρχησε της Κολωνίας.

Το 1-4 ο Αϊνταρά στο 70′ για να

σκοράρει για το 1-5 ο Πόουλσεν στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα μετά από επτά λεπτά συμμετοχής στο ματς ως αλλαγή!

Κολωνία: Σβέμπε, Κάρστενσεν, Κίλιαν, Τσάμποτ, Φινκγκρέφε, Μάρτελ, Χουσεΐνμπασιτς, Αλιντού, Ανταμιάν, Πακαράντα, Κάιντς
Λειψία: Γκουλάτσι, Χένριχς, Ορμπάν, Λουκεμπά, Ράουμ, Όλμο, Αϊνταρά, Σλάγκερ, Σίμονς, Οπεντά, Σέσκο