"Κίτρινο" το ντέρμπι της Καστεγιόν

Ένα γκολ του Μπάκα από το 24' ήταν αρκετό για να χαρίσει στη Βιγιαρεάλ την εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Βαλένθια στο γειτονικό ντέρμπι. Οι "νυχτερίδες" δίψαγαν για... αίμα και βγήκαν από το ξεκίνημα της αναμέτρησης στο "κυνήγι", αλλά οι προσπάθειές τους έμειναν άκαρπες.

Ευθύνη γι' αυτό εκτός από τον σκόρερ και τον τερματοφύλακα της Βιγιαρεάλ είχε και ο Τζάτζα, ο οποίος "κατόρθωσε" να αντικρίσει δύο κίτρινες σε διάστημα 68" και να αφήσει την ομάδα του με δέκα παίκτες.

Στο 83' αποβλήθηκε επίσης με δεύτερη κάρτα και ο Τριγέρος των φιλοξενούμενων, με τη Βαλένθια να πιέζει στο φινάλε για την ισοφάριση και να χάνει μοναδική ευκαιρία στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο γκολκίπερ της, Νέτο, που είχε προωθηθεί, σούταρε ψηλά άουτ από απόσταση βολής.