Η Μακάμπι 90-83 την Ρεάλ (video)

Η Μακάμπι με πρωταγωνιστές τους Ντεσόν Τόμας και Μάικλ Ρολ νίκησε στο Τελ Αβίβ την Ρεάλ και την έπιασε στην βαθμολογία με ρεκόρ 4 νίκες και 2 ήττες.

Οι Μαδριλένοι μπορεί να ξεκίνησαν καλά και με ηγέτες στην επίθεση τους Ράντολφ και Ρούντι να προηγήθηκαν με 20-30 λίγο πριν την λήξη της πρώτης περιόδου, όμως η Μακάμπι είχε τις λύσεις.
Ο Μάικλ Ρολ ενεργοποιήθηκε επιθετικά στην δεύτερη περίοδο, η άμυνα των ισραηλινών βελτιώθηκε και η Μακάμπι προηγήθηκε στο ημίχρονο με 47-42.

Η Ρεάλ παρά το γεγονός ότι είχε μόλις δύο ψηλούς στην σύνθεσή της (Ράντολφ
και Ρέγιες) επέστρεψε. Ο Ράντολφ την έφερε μπροστά με 60-61 παίροντας βοήθεια και από τον Ντόντσιτς. Το σκηνικό της δεύτερης περιόδου επαναλήφθηκε και στην τέταρτη.
Η Μακάμπι έπαιξε καλή άμυνα, βρήκε σκορ από τους Τόμας, Ρολ και Τάιους κι έφτασε στη νίκη με 90-83.
Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Ντεσόν Τόμας με 21 πόντους ενώ για την Ρεάλ ο Λούκα Ντόντσιτς με 19.