Γιοβάνοβιτς: “Τεράστια νίκη, δείξαμε χαρακτήρα”

Αναλυτικά όσα δήλωσε στα κανάλια Novasports:

Εδώ που είμαστε, σίγουρα για να διεκδικήσουμε το πρωτάθλημα μέχρι το τέλος πρέπει να κερδίσουμε όλα τα παιχνίδια και αυτό το ματς είχε τεράστια σημασία. Σε μια δύσκολη έδρα, απέναντι σε μια σπουδαία ομάδα, κάναμε το παιχνίδι μας και καταφέραμε να κερδίσουμε.

Αλλάζουν τα συναισθήματα στη διάρκεια του παιχνιδιού. Είχαμε τον έλεγχο, μπορούσαμε να σκοράρουμε και δεύτερο γκολ, δεχθήκαμε πίεση από την πλευρά του ΠΑΟΚ στα τελευταία δέκα λεπτά, υπήρχε στρες από την πλευρά μας. Θα θέλαμε να μην υπήρχε, αλλά καταλαβαίνω τους παίκτες μας. Είχαμε ένα πανικό στο τελευταίο δεκάλεπτο και θα μπορούσαμε να το πληρώσουμε, αλλά καταλαβαίνω τους παίκτες μας. Ήμασταν πολύ σοβαροί σε μεγάλη διάρκεια του παιχνιδιού, ελέγχαμε το ρυθμό, είχαμε το 1-0, είχαμε ευκαιρίες για να αυξήσουμε το σκορ και πήραμε μια σημαντική νίκη