Φιλική εξάρα του Παναιτωλικού στη Νίκη

Σε πολύ καλή κατάσταση έδειξαν πως βρίσκονται οι παίκτες του Παναιτωλικού, οι οποίοι σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο Πανθεσσαλικό Στάδιο συνέτριψαν 6-0 την τοπική Νίκη Βόλου.

Στο 21’ ο Έρικσον άνοιξε το σκορ και στο 32’ ο Μοράρ έκανε το 2-0., ενώ στο 37’ ο Χαντάκιας με κεφαλιά πέτυχε το τρίτο γκολ. Το ημίχρονο έκλεισε με ακόμα δύο τέρματα για την ομάδα του Τραϊανού Δέλλα καθώς στο στο 41’ σκόραρε ο Ντίας και στο επόμενο λεπτό ο Μανά. Στο 51’ ο Παρράς διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Στην
αρχική ενδεκάδα ήταν οι: Κυριακίδης, Λιάβας, Τσοκάνης, Χαντάκιας, Μιχάι, Έρικσον, Πάουλο, Ντίας, Ουίλιαν, Μανά, Μοράρ (34’ Βασιλούδης).
Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Γιαννακόπουλος, Μαρινάκης, Ρότσα, Μαλής (71’ Γιαννιώτης Δ.), Άργκους, Αγρόδημος, Τσιγγάρας (71’ Νταλακούρας), Βασιλούδης, Κόκκορης, Μπελεβώνης, Παρράς.
Η αποστολή του Παναιτωλικού επιστρέφει στο Αγρίνιο όπου θα συνεχίσει την προετοιμασία της στο Emileon με προπόνηση την Τρίτη στις 7.00 μ.μ.