Φενέρμπαχτσε-Ερυθρός Αστέρας 76-85: Της έκοψε την φόρα

Ένα μεγάλο διπλό για την ομάδα του Βελιγραδίου μέσα στην «Ούλκερ Σπορτς Αρίνα» η οποία μάλιστα ντούμπλαρε φέτος τις νίκες της επί της Φενέρ μετά το 87-56 την 8η αγωνιστική.

Ο Ερυθρός Αστέρας δεν τα παράτησε ποτέ στο ματς παρά το ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ ακόμη και με 11 πόντους.

Πάντα είχε τις λύσεις στην επίθεση, υπομονή και καλή άμυνα για να επιστρέφει.
Τελείωσε το πρώτο δεκάλεπτο στο 26-18, αλλά κατάφερε να είναι στο ημίχρονο στο 35-34.

Στο τρίτο δεκάλεπτο αν και βρέθηκε να χάνει 51-40 επέστρεψε στο 57-57.

Στο 4ο δεκάλεπτο κυριάρχησε και κατάφερε να θέσει

εκείνος τους κανόνες, με έλεγχο των ριμπάουντ και του ρυθμού και λύσεις στην επίθεση.

Με τρίποντο του Τεόντοσιτς έκανε το 76-67 στο 36’ και από εκείνο το σημείο δεν κινδύνευσε.

Ρεκόρ καριέρας σε πόντους και αξιολόγηση για τον Μπόλομποι 24π. (8/9δ., 8/10β.), 6ρ., 1κλ., 31 pir, εξαιρετικός Γκερτράιτις 19π., 7ρ., 1κλ., 22 pir, βοήθειες από Χάνγκα 12π., Τεόντοσιτς 8 ασίστ.

Για τους ηττημένους Χέις-Ντέιβις 21π. (4/8δ., 3/3τρ., 4/6β.) 9ρ., 28 Pir, Γουίλμπεκιν 14π., 4 ασίστ, Μότλει 11π., 6ρ., κάκιστοι Παπαγιάννης 0π. 2ρ.-Καλάθης 2π., 3 ασίστ.