Φενέρμπαχτσε-Αδάνα Ντεμιρσπόρ 4-2: Συνεχίζει με νίκες η αντίπαλος του Ολυμπιακού

Το σύνολο του Ίσμαϊλ Καρτάλ ξεπέρασε το εμπόδιο της Αδάνα Ντεμιρσπόρ με 4-2 και συνεχίζει να βρίσκεται σε απόσταση… αναπνοής από την πρώτη Γαλατασαράι στο τούρκικο πρωτάθλημα.

Το σκορ για τους γηπεδούχος άνοιξε ο Τζικού στο 17ο λεπτό, ενώ ο οχτώ λεπτά μετά ο Μάριο Μπαλοτέλι ισοφάρισε και έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια στο 1-1.

Ο Τζέκο έδωσε εκ νέου προβάδισμα στη Φενέρ στο 51’, ενώ ο Τάντιτς στο 70’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1. Ο Μπαρασί μείωσε σε 3-2 στο 80’ και άγχωσε λίγο τους προσεχείς αντιπάλους του Ολυμπιακού, οι οποίοι βρήκαν τέταρτο γκολ πέντε λεπτά μετά με τον Ντουρσούν και «κλείδωσαν» το τρίποντο.

Να θυμίσουμε πως πριν επισκεφτεί το «Γ. Καραϊσκάκης», η Φενέρ καλείται να αγωνιστεί στον τελικό του Σούπερ Καπ Τουρκίας με τη Γαλατασαράι και ύστερα από δικής της απόφαση θα το κάνει αυτό με την ομάδα Κ19 της.