Έφες – Ρεάλ 80-103: Την έκανε να μοιάζει Eurocup (highlights)

Ο Γιαμπουσέλε ξεκίνησε το παιχνίδι σεληνιασμένος σκόραρε στα πρώτα έξι λεπτά του ματς τρία τρίποντα και συνολικά 16 πόντους κι ενώ η Ισπανοί έδειξαν με το… καλημέρα τις προθέσεις τους, ήρθε από τον πάγκο της Έφες ο Μπομπουά να μαζέψει για τα καλά την κατάσταση κι από το -15 να κλείσει την πρώτη περίοδο με σκορ 24-26.

Κι ενώ το come back των γηπεδούχων προμύνηε ντέρμπι για την συνέχεια, μόνο αυτό δεν συνέβη. Η Ρεάλ στην δεύτερη περίοδο έχτισε εκ νέου διψήφιες διαφορές με τον Καμπάτσο αυτή τη φορά να έχει ανεβάσει στροφές, να σκοράρει και να μοιράζει σε ρυθμό doubledouble (15 π. 10 ασίστ 6 ριμπ.).

Οι Τούρκοι έμειναν και πάλι να παρακολουθούν, ο Λάρκιν ήταν μακριά από τα καλά του βράδια, το ίδιο και ο Κλάιμπερν (που δεν έπαιξε καθόλου στο δεύτερο ημίχρονο) και από πολύ νωρίς η θεωρητικά κλειστή αναμέτρηση της Έφες με την Ρεάλ είχε νικητή και μάλιστα ξεκάθαρο.