Δέκα και συνεχίζει ο ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ παρέμεινε για δέκατο παιχνίδι αήττητος αφού νίκησε τον Εργοτέλη στο «Γεντί Κουλέ» με 4-2.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από τα πρώτα λεπτά αφού ο Κάιπερς άνοιξε το σκορ μόλις στο 2' και μετά από ένα λεπτό ο Σταματάκος έκανε το 2-0 για τους φιλοξενούμενος.

Ο ΟΦΗ μείωσε στο 5' με τον Κουτσιανικούλη, ο οποίος δεκατρία λεπτά αργότερα θα διπλασιάσει τα τέρματα του και θα φέρει την ισορροπία στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Παπαδόπουλου ήταν καλύτερη. Ο Λεάλ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, Λαδά και έκανε το 3-2. Φυσικά από τον πίνακα του σκορ δεν θα μπορούσε να λείπει ο Μάνος, ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος «κλείδωσε» τους τρεις βαθμούς για την ομάδα του στο 72'.

Ο ΟΦΗ βρίσκεται πλέον στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 57 βαθμούς, αντίθετα ο Εργοτέλης είναι στην 13η θέση με 23.