Μπιλμπάο - Έλτσε 1-0: Σημαντική νίκη για την Μπιλμπάο (hls)

Μπιλμπάο - Έλτσε 1-0: Σημαντική νίκη για την Μπιλμπάο (hls)mkouzoulΚυρ, 01/03/2021 - 17:12

Η Μπιλμπάο επικράτησε με 1-0 της Έλτσε για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ισπανίας.

Οι γηπεδούχοι στην πρώτη τους καλή ευκαιρία στο ματς, κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Μουνιαίν!

Δέκα λεπτά αργότερα ο Ινάκι Γουίλιαμς απείλησε τον Μπαντία ο οποίος μάζεψε τη μπάλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 53, η Μπιλμπάο πέτυχε και δεύτερο γκολ

με τον Ραούλ Γκαρσία,  ωστόσο ακυρώθηκε ως οφ σάιντ.

Ο Ινάκι Γουίλιαμς ήταν πρωταγωνιστής και στο 59 βάζοντας δύσκολα στην άμυνα της Έλτσε που τελικά κατάφερε ν΄απομακρύνει.

Στο 73, ο Ινάκι Γουίλιαμς άγγιξε το 2-0, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι καθώς τράνταξε το δοκάρι!

Η μοναδική ευκαιρία για την Έλτσε ήρθε το 90 με τον Ριγκόνι.

ΙΣΠΑΝΙΑ - Primera Division - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Athletic Bilbao - Ποδόσφαιρο Elche - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Athletic Bilbao ΙΣΠΑΝΙΑ Η Μπιλμπάο επικράτησε με 1-0 της Έλτσε για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ισπανίας.  Article publish on Κυρ, 01/03/2021 - 17:12 Article hide updated date On Article is longform Off