Ατρόμητος – ΟΦΗ 2-2: Ισοπαλία με επιστροφή των Κρητικών (highlights)

Το ματς είχε καλό ρυθμό σε αρκετά σημεία του, με τις δύο ομάδες να ανεβάζουν στροφές εν όψει της σέντρας στη νέα σεζόν.

Ο Ατρόμητος ξεκίνησε πιο δυνατά και ήδη στο πρώτο τέταρτο προηγούνταν με 2-0.

Στο 13ο λεπτό, οι Περιστεριώτες άνοιξαν το σκορ, όταν ο Ρομπάιγ βρήκε τον Γιουμπιτάνα, που σκόραρε με πανέμορφο αριστερό φαλτσαριστό σουτ.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Κεσχρίντα βρήκε στην κόντρα τον Ρομπάιγ, ο οποίος έκανε το 2-0.

Ο ΟΦΗ βελτιώθηκε

στη συνέχεια και μετά από δύο ευκαιρίες του Φελίπε, κατάφερε να μειώσει στο 41′, με τον Μπάκιτς να βρίσκει αριστερά τον Μπιφουμά, αυτόν να μπαίνει στην περιοχή και να «τσιμπά» ωραία την μπάλα για το 2-1.

Στο β’ μέρος, ο ρυθμός έπεσε λόγω των αλλαγών, ωστόσο και οι δύο ομάδες έχασαν ευκαιρίες. Στο 50′ ο Έρλινγκμαρκ είχε ένα σουτ που πέρασε άουτ, στο 56′ ο Φελίπε για τον ΟΦΗ σούταρε από κοντά στα σώματα, ενώ στο 63′ ο Βέργος έχασε μεγάλη ευκαιρία, όταν βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση στην περιοχή, όμως το πλασέ του κοντραρίστηκε.

Ο ΟΦΗ κατάφερε τελικά να ισοφαρίσει στο 79′, με τον Νέιρα να εκτελεί ωραία μετά από ατομική προσπάθεια.

Στο 87′ οι Κρητικοί μάλιστα παραλίγο να φτάσουν και στη νίκη, όμως ο Αποστολάκης αστόχησε από τη μικρή περιοχή.