Αϊντχόφεν – Φόλενταμ 3-1 : Επτά στα επτά σε χαλαρούς ρυθμούς! (highlights)

Η διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες στο ΑΪντχόφεν ήταν τεράστια, κάτι που φάνηκε από την πρώτη στιγμή.΄Η PSV άνοιξε νωρίς το σκορ με τον Λανγκ στο 12ο λεπτό και στην συνέχεια απλά.. έχανε τη μια ευκαιρία μετά την άλλη δίχως όμως να προκαλεί ενθουσιασμό με την απόδοσή της. Η εικόνα δεν άλλαξε ούτε όταν στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου ο Τιλ – στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα, μπαίνοντας ως αλλαγή – έκανε το 2-0. Και πάλι τα ίδια.. Φάσεις πολλές αλλά δίχως ουσία. Ξαφνικά το ματς έγινε… θρίλερ – σε θεωρητικό επίπεδο, έστω – όταν στο 75′ ο Ζεφουίκ κέρδισε πέναλτι και ο Τουίγκτ μείωσε σε 2-1.

ΟΙ φιλοξενούμενοι κάπου άρχισαν να πιστεύουν σε θαύματα, ανοίγοντας χώρους ως το φινάλε προκειμένου να βάλουν λίγο παραπάνω στην ιστορία του ματς! Στην τελευταία αντεπίθεση του ματς, ο εκ των κορυφαίων, Αμερικανός Τίλμαν έκανε το 3-1, στην 38η (!!) τελική προσπάθεια της ομάδας του..