ΑΕΚ-Ολυμπιακός: “Ερυθρόλευκη” ανατροπή με ματσάρα το 2002! (vid)

ΑΕΚ-Ολυμπιακός: “Ερυθρόλευκη” ανατροπή με ματσάρα το 2002! (vid)ageorgiΤρί, 12/15/2020 - 23:00

Μολονότι η ΑΕΚ προηγήθηκε δύο φορές, ο Ολυμπιακός επανήλθε και με γκολ στο 88’ πήρε μεγάλο διπλό μετά από ματσάρα στη Νέα Φιλαδέλφεια.

Ήταν η περίοδος που η ΑΕΚ

είχε επιστρέψει στη Νέα Φιλαδέλφεια μετά το σεισμό του 1999 και θα έπαιζε μερικά από τα τελευταία της ντέρμπι πριν από την κατεδάφισή της. Το ματς με τον Ολυμπιακό τον Γενάρη του 2002 ήταν από τα πιο θεαματικά όλων των εποχών ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Παρά τη βροχή που είχε λασπώσει τον αγωνιστικό χώρο μόλις στο 8ο λεπτό από ασύλληπτη μπαλιά του Τσιάρτα ο Ντέμης Νικολαΐδης άνοιξε το σκορ. Ο Αλέξης Αλεξανδρής είχε την πρώτη απάντηση, για να βάλει ξανά την ΑΕΚ μπροστά ο Βασίλης Τσιάρτας με εκτέλεση φάουλ.

Ο Ολυμπιακός  δεν το έβαλε κάτω και έφερε ξανά το ματς στα ίσα με τον Τζιοβάνι, ενώ στο 88ο λεπτό ο Τζόρτζεβιτς με εκτέλεση φάουλ παρόμοια με εκείνη του Τσιάρτα στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν ως το τέλος με τους ερυθρόλευκους να κατακτούν το πρωτάθλημα μετά το 4-3 του ΟΑΚΑ στο δεύτερο γύρο.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ - Ολυμπιακός ΑΕΚ ΕΛΛΑΔΑ ΑΕΚ-Ολυμπιακός: “Ερυθρόλευκη” ανατροπή με ματσάρα το 2002! Submitted by ageorgi on Τρί, 12/15/2020 - 22:46 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/AEK_OSFP_01_02_MATSARA_KAI_ANAT… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Μολονότι η ΑΕΚ προηγήθηκε δύο φορές, ο Ολυμπιακός επανήλθε και με γκολ στο 88’ πήρε μεγάλο διπλό μετά από ματσάρα στη Νέα Φιλαδέλφεια. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ - Ολυμπιακός ΑΕΚ ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Μολονότι η ΑΕΚ προηγήθηκε δύο φορές, ο Ολυμπιακός επανήλθε και με γκολ στο 88’ πήρε μεγάλο διπλό μετά από ματσάρα στη Νέα Φιλαδέλφεια. Article publish on Τρί, 12/15/2020 - 23:00 Article hide updated date On Article is longform Off