ΑΕΚ-Άρης: 1-1 με MVP τον 19χρονο Τσιλιγγίρη (vid)

ΑΕΚ-Άρης: 1-1 με MVP τον 19χρονο Τσιλιγγίρη (vid)ageorgiΚυρ, 02/07/2021 - 15:18

ΑΕΚ και Άρης αναμετρήθηκαν στο ΟΑΚΑ στις 24 Νοεμβρίου 2019 και το ματς ήταν δυνατό από το πρώτο λεπτό, χωρίς πολλές φάσεις, αλλά και όσες έγιναν τις καθάρισαν οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων. Από τη μία ο Βασίλης Μπάρκας κι από την άλλη ο Απόστολος Τσιλιγγίρης ο οποίος θα

έπαιζε βασικός για πρώτη φορά στην καριέρα του.

Η αποβολή του Ιντέγε στο 53ο λεπτό για "πάτημα" στον Μάνταλο δεν πτόησε τον Άρη που βρήκε γκολ με τον Λάρσον σε μια γρήγορη αντεπίθεση στο 64ο λεπτό. Ο Σουηδός είχε μπει ως αλλαγή μερικά λεπτά νωρίτερα αντί του Φετφατζίδη.

Λογικό ήταν η ΑΕΚ να πιέσει και από την πίεση αυτή κέρδισε πέναλτι στο 81ο λεπτό που εκτέλεσε εύστοχα ο Μάνταλος για το 1-1. Μάλιστα η ΑΕΚ θα είχε πάρει τη νίκη αν δεν έβρισκε απέναντί της τον νεαρό πορτιέρε Απόστολο Τσιλιγγίρη ο οποίος στην πρώτη του συμμετοχή ως βασικός πήρε το βραβείο του MVP.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Άρης - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ - Άρης ΑΕΚ ΕΛΛΑΔΑ ΑΕΚ-Άρης: 1-1 με MVP τον 19χρονο Τσιλιγγίρη Submitted by ageorgi on Κυρ, 02/07/2021 - 14:59 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/AEK_ARIS_ME_MVP_TON_TSILIGGIRI… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Σε ένα ματς για γερά νεύρα στις 24 Νοεμβρίου του 2019, MVP του 1-1 αναδείχθηκε ο νεαρός τερματοφύλακας του Άρη στο ντεμπούτο του ως βασικός. Δείτε το γιατί! ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Άρης - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Σε ένα ματς για γερά νεύρα στις 24 Νοεμβρίου του 2019, MVP του 1-1 αναδείχθηκε ο νεαρός τερματοφύλακας του Άρη στο ντεμπούτο του ως βασικός. Δείτε το γιατί! Article publish on Κυρ, 02/07/2021 - 15:18 Article hide updated date On Article is longform Off