Youth League: ΑΕΚ-Μπάγερν 0-4

Οι μικροί της ΑΕΚ δεν τα κατάφεραν απέναντι στους αντίστοιχους της Μπάγερν και γνώρισαν την ήττα με 4-0 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του UEFA Youth League και παρέμειναν χωρίς πόντους στον 5ο Όμιλο της διοργάνωσης.

Η Ένωση άντεξε μόνο στο πρώτο ημίχρονο όταν με καλή αμυντική τακτική κάλυψε όλους τους χώρους κρατώντας το σκορ στο 0-0 ως και το 42ο λεπτό.

Τότε με απευθείας φάουλ ο 17χρονος Ζίρκζεε, κορυφαίος των Βαυαρών έκανε το 1-0.
Στην επανάληψη οι Βαυαροί κυριάρχησαν κατά κράτος εκμεταλλευόμενοι και την πολύ άσχημη απόδοση των κιτρινόμαυρων.

Ετσι μέσα σε διάστημα δέκα λεπτών η Μπάγερν είχε δύο δοκάρια και δύο γκολ, καθαρίζοντας ουσιαστικά το παιχνίδι με σκόρερ τους Τσίλα (53'), Σαμπάνι (56'). Η ΑΕΚ είχε δοκάρι με τον Γιούση στο 73' ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Άντερσον στο 81'.