Νίκη 45 λεπτών!

Όσο παίζαμε, αντίπαλος δεν υπήρχε. Και κάπως έτσι η εθνική, σε μια επίδειξη ανωτερότητας και ποιότητας, δεν έπαιξε στο δεύτερο ημίχρονο με αντίπαλο την Εσθονία στο Ταλίν στην εκκίνηση του Nations League και διαχειρίστηκε το υπέρ της αποτέλεσμα με το γκολ του Φορτούνη νωρίς στο ματς (0-1).

Εύκολη διαχείριση έμοιαζε, ο Σκίμπε πήρε το ρίσκο εξάδας στα χαφ χωρίς Μήτρογλου, με Μπακασέτα, η απόδοση έπεσε, το αποτέλεσμα
έμεινε. Αυτό θέλαμε από την αρχή και το πήραμε στο Ταλίν με ένα πολύ καλό ημίχρονο. Τρίποντο και προχωράμε...

H 11αδα της εθνικής: Ο Μπάρκας στην εστία της εθνικής, με τους Παπασταθόπουλο και Μανωλά στο κέντρο της άμυνας. Οι Τοροσίδης και Λυκογιάννης θα είναι οι δυο πλάγιοι μπακ, με τους Κουρμπέλη και Μπουχαλάκη στο κέντρο της μεσαίας γραμμής. Οι Φορτούνης, Μάνταλος και Πέλκας θα είναι οι τρεις μεσοεπιθετικοί, με τον Μήτρογλου στην κορυφή της επίθεσης.

Η 11αδα της Εσθονίας (5-4-1): Ακσάλου - Κάμπς, Μπαράνοφ, Βίκμαν, Πικ, Μετς – Βασίλιεφ, Ντμιτρίεφ, Ογιάμαα, Λουτς - Άνιερ.