Μπλακ άουτ και συντριβή για τον ΠΑΟΚ (video)

Ο ΠΑΟΚ ήταν ανταγωνιστικός για τρία δεκάλεπτα αλλά στο τέταρτο πέταξε ουσιαστικά «λευκή πετσέτα» κόντρα στην Λούντβιγκσμπουργκ, απ’ την οποία ηττήθηκε με σκορ 83-63.

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου ήθελε τη νίκη για να ξεφύγει από την τελευταία θέση του δεύτερου ομίλου αλλά δεν τα κατάφερε αν και πραγματοποίησε καλή εμφάνιση για δυόμισι περιόδους. Χαρακτηριστικό είναι ότι στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ σκόραρε για πρώτη φορά στο έκτο λεπτό του δείχνοντας την ελάχιστη επιθετική παραγωγικότητα που είχε στην τελευταία περίοδο.

Κορυφαίοι για τους γηπεδούχους ήταν οι Μαργαρίτης και Κατσίβελης που πέτυχαν 15 και 16 πόντους αντίστοιχα αλλά δεν μπόρεσαν να γλυτώσουν την ομάδα τους από την έκτη ήττα της στη διοργάνωση.

Αντίθετα, για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Γουόλκαπ που πέτυχε 18 πόντους χαρίζοντας στην ομάδα του την έβδομη νίκη της σε οκτώ αναμετρήσεις.