Indian Wells: Το γύρισε και προκρίθηκε ο Μεντβέντεφ (video)

Ο Αμερικανός τενίστας πήρε το πρώτο σετ με 6-1, όμως ο Ρώσος αντέδρασε στο δεύτερο και το κατέκτησε δύσκολα με 7-6. Στο τρίτο σετ ανέβασε την απόδοσή του και με 6-2 πανηγύρισε την πρόκριση στον τελικό, μετά από δυο ώρες και 23 λεπτά αγώνα. Αυτή ήταν η τρίτη νίκη του Ρώσου τενίστα κόντρα στον Αμερικανικό αντίπαλό του σε ισάριθμα ματς. Στον τελικό της Κυριακής (23:00), θα αντιμετωπίσει τον Κάρλος Αλκαράθ, ο οποίος νίκησε 2-1 σετ (1-6, 6-3, 6-2) τον Γιανίκ Σίνερ, στον άλλο ημιτελικό. Στα πέντε προηγούμενα μεταξύ τους ματς, ο Ισπανός προηγείται με 3-2 στις νίκες.