Buzzer beater για τη Ναντ (video)

Η Ναντ υποχρέωσε την Μονακό στη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα, καθώς επιβλήθηκε 1-0 στο Μποζουάρ.

Η ομάδα του Ρανιέρι ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του ματς, είχε την κατοχή και τις ευκαιρίες, αλλά χρειάστηκε να περιμένει το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και τη «φωτοβολίδα» του Λίμα, που είχε περάσει νωρίτερα ως αλλαγή, για να φτάσει στη νίκη.
Στο πρώτο μέρος ο Τομασόν απείλησε δυο-τρεις φορές για τους γηπεδούχους, αλλά ο Σούμπασιτς, έδειξε τα αντανακλαστικά του. Φαμπίνιο και Γκεζάλ προσπαθούσαν από την άλλη πλευρά, δίχως επιτυχία όμως. Το ημίχρονο
τελείωσε 0-0.

Το δεύτερο μέρος κύλησε στον ίδιο ρυθμό με τα «καναρίνια» να προσπαθούν αλλά να μην μπορούν να νικήσουν τον Κροάτη γκολκίπερ της Μονακό. Στο 83 ο Ντιέγκο Κάρλος είχε δοκάρι για την Ναντ, με τη λύτρωση να έρχεται στο τέλος όταν ο Λίμα πήρε το ριμπάουντ από το σουτ-φάουλ του Ντιέγκο Κάρλος και έγραψε το 1-0.

Ήταν η πρώτη νίκη για την Νάντ απέναντι στην Μονακό μετά το 3-0 του 2011, με την ομάδα του Ρανιέρι να ανεβαίνει στους 26 βαθμούς και την 5η θέση του πρωταθλήματος, 3 πίσω από Λυών και Μονακό.