Bundesliga: Τα highlights της 29ης αγωνιστικής (vids)

Έπεσε η αυλαία της 29ης αγωνιστικής στην Bundesliga με την αλλαγή της κορυφής να στιγματίζει αυτό το τριήμερο το οποίο ήταν γεμάτο θέαμα και συγκινήσεις. Δείτε τα στιγμιότυπα όλων των αγώνων.

Άουγκσμπουργκ-Στουτγάρδη 1-1 (21/04)

Πρώτο παιχνίδι της αγωνιστικής σε ένα ματς όπου ο Μπέλιο με καρφωτή κεφαλιά σημείωσε το 1-0 και η Στουτγάρδη πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας με γκολ που πέτυχε ο Εντό στο 78ο λεπτό.

Μάιντς-Μπάγερν

Μονάχου 3-1 (22/04)

Νέα γκέλα που την κατέβασε από την κορυφή, υπέστη η Μπάγερν Μονάχου. Τι κι αν ο Μανέ άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό, η Μάιντς τα έφερε όλα ”τούμπα”. Ισοφάρισε με τον Αζόρκ στο 65ο λεπτό και προηγήθηκε με γκολ του Μπαρέιρο στο 73′. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Μάρτιν στο 79ο λεπτό.

Μπόχουμ-Βόλφσμπουργκ 1-5 (22/04)

Θρίαμβος Ευρώπης για την Βόλφσμπουργκ, η οποία συνέτριψε την Μπόχουμ. Σκόρερ για τους νικητές οι Σβάντμπεργκ, Καμίνσκι, Βίμερ, Σβάντμπεργκ και Βάλντσμιντ ενώ για τους γηπεδούχους γκολ έβαλε ο Μπροσίντσκι.

Χέρτα Βερολίνου – Βέρντερ Βρέμης 2-4 (22/04)

Μεγάλη νίκη για την Βέρντερ Βρέμης μες το Βερολίνο με χατ-τρικ του Ντουκς και σημαντικό τρίποντο για τους πράσινους.

Χόφενχαϊμ – Κολωνία 1-3 (22/04)

Μετά από 13 ολόκληρα παιχνίδια η Κολωνία κατάφερε να πάρει νίκη κόντρα στη Χόφενχαϊμ, σε με μια άνετη επικράτηση για τους φιλοξενούμενους.

Ντόρτμουντ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 4-0 (22/04)

Όνειρα τίτλου μπορούν να κάνουν οι οπαδοί της Ντόρτμουντ μετά την νίκη επί της Άιντραχτ και την απόβαση στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Δις σκόρερ ο Μάλεν, από ένα πέτυχαν Χούμελς και Μπέλινγκαμ.

Φράιμπουργκ – Σάλκε 4-0 (23/04)

Νίκη με ευρύ σκορ για την Φράιμπουργκ απέναντι στην Σάλκε.

Μπάγερ Λεβερκούζεν – Λειψία 2-0 (23/04)

Μεγάλη νίκη για την ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο η οποία είναι αήττητη για δύο μήνες και έχει εντυπωσιακά αποτελέσματα.

Γκλάντμπαχ – Ουνιόν Βερολίνου 0-1 (23/04)

Η ομάδα του Φίσερ πήρε την νίκη χάρη στο γκολ του Μπέκερ και τρίτη θέση για την Ουνιόν.