ΠΑΟ: Νίκη στη παράταση επι της Κίμκι στη Ρωσία

Την έκτη νίκη του πανηγύρισε στην φάση των ομίλων της Ευρωλίγκα ο Παναθηναϊκός, περνώντας νικηφόρα από τη Μόσχα, 87-82 στην παράταση, απέναντι στην Κίμκι, για την 7η αγωνιστική, στον 4ο όμιλο. Το σύνολο του πρωταθλητή Ευρώπης 2009 με την Εθνική Ισπανίας, Σέρτζιο Σκαριόλο, προηγήθηκε με επτά πόντους ενάμιση λεπτό πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας, αλλά ο Αντώνης Φώτσης, ένα δευτερόλεπτο πριν τη λήξη, «χαστούκισε» την μπάλα σε προσπάθεια για φόλοου, στέλνοντάς την στο καλάθι, 73-73, και ο αγώνας πήγε σε παράταση. Αυτή ήταν η 3η ήττα της Κίμκι. Ο Βασίλης Σπανούλης σημείωσε 24 πόντους, 15 ο Μπατίστ, 13 ο Πέκοβιτς και 12 ο Φώτσης. Για την Κίμκι, ο κορυφαίος του πρώτου μέρους Κέλι ΜακΚάρτι σημείωσε 21 πόντους, ενώ ο Κάρλος Καμπέθας πρόσθεσε 17 πόντους, τους περισσότερους μετά το ημίχρονο.