Δεν…ΠΑΣ έτσι! 1-1 ο ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ ξεκίνησε ιδανικά στο παιχνίδι με τον Μαρινάκη να ανοίγει το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με δυνατό σουτ.

Ο Όμιλος ήταν πάρα πολύ καλός στα πρώτα λεπτά του αγώνα, πιέζοντας και έχοντας την κατοχή. Στο 15’ ήρθε μία μοναδική ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Ντίκο να περνάει τον Κλέιμαν αλλά να μην σκοράρει, αφού αμυντικός του ΠΑΣ έδιωξε πάνω στην γραμμή.

Στο 17’ ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε την πρώτη του καλή στιγμή με τον Εραμούσπε να σημαδεύει το δοκάρι, ενώ στη συνέχεια ο ΟΦΗ

είχε τον έλεγχο του αγώνα όμως δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και είχαν πολλές καλές ευκαιρίες.

Στο 51’ ο ΠΑΣ απείλησε δύο φορές με τον Μπάλαν και τον Τζίμα μετά από λάθος στην άμυνα του ΟΦΗ, στο 67’ ο Μπάουμαν είπε ένα εντυπωσιακό «όχι» στον Παμλίδη που έπιασε την κεφαλιά μέσα στην μικρή περιοχή, ενώ και στο 77’ ο γκολκίπερ του ΟΦΗ απέκρουσε την προβολή του Τζίμα.

Η πίεση των φιλοξενούμενων απέδωσε στο 86’, με τον Σόρια να κάνει την σέντρα, τον Εραμούσπε να κάνει το 1-1 και να δίνει τον βαθμό της ισοπαλίας στον ΠΑΣ Γιάννινα.