Κέρδισε και την διαιτησία ο ΠΑΟΚ!

21:38 2/9/2018 - Πηγή: seleo
Σε ένα παιχνίδι με αρκετές δυσκολίες, ο ΠΑΟΚ πήρε την νίκη με 0-1 παρότι ήταν μέτριος αλλά είχε να αντιμετωπίσει και τον…

απίθανο βοηθό Βασίλη Καμπούρη που έφτασε στο σημείο να ακυρώσει κανονικότατο γκολ του Τσούμπα Άκπομ στο 88′

Μέχρι το πρώτο 20λεπτο η κυριαρχία του παιχνιδιού ανήκε στον Πανιώνιο, με τον ΠΑΟΚ να ανεβαίνει σταδιακά, χωρίς να βρίσκει ωστόσο την τελική πάσα που θα ξεκλείδωνε την άμυνα των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ανέβηκε, αλλά και πάλι δεν κατάφερε να βγάλει «καθαρή» ευκαιρία.

Μέχρι το 68′ όπου ο Σάκχοφ έκανε μπάσιμο στην περιοχή, έσπασε στον Ελ Καντουρί που με διαγώνιο σουτ έγραψε το 0-1.

Ο ΠΑΟΚ στο 88′ κατάφερε να πετύχει και δεύτερο γκολ με τον Τσούμπα Άκπομ αλλά έπεσε πάνω στον αόμματο Καμπούρη που σήκωσε για οφσάιντ, ενώ ο Άγγλος καλυπτόταν πέντε μέτρα, από δυο παίκτες!