Ξεμούδιασμα με τεσσάρα για τον ΟΦΗ

Ένα καλό «ξεμούδιασμα» ήταν για τους παίκτες του ΟΦΗ το φιλικό στο Τυμπάκι με την τοπική ομάδα, που αγωνίζεται στην Α1 ΕΠΣΗ.

Ο ΟΦΗ πήρε τη νίκη με 4-0, είχε ένα δοκάρι και αρκετές ευκαιρίες, με τον Νίκο Παπαδόπουλο να χρησιμοποιεί δυο ενδεκάδες.

Σε καλή μέρα σε ένα ακόμη φιλικό ο Ισπανός Ορτέγκα, ο οποίος σημείωσε δυο γκολ,

ενώ το ποιο εντυπωσιακό τέρμα του αγώνα σημείωσε ο ο Μάρτος, με τον Χαντί να διαμορφώνει το τελικό 4-0.

Ο Νίκος Παπαδόπουλος έδωσε χρόνο συμμετοχής στον 24χρονο Γάλλο μέσο, Ζερόμ Σιμόν, ο οποίος σε περίπτωση που ικανοποιήσει τον Κιλκισιώτη τεχνικό θα αποκτηθεί.

Η σκέψη του ΟΦΗ είναι στο δυνατό φιλικό με την Κυπριακή Ομόνοια, που θα γίνει την Κυριακή (8μμ) στο Γεντί Κουλέ.

Διαιτητής: Φερετζάκης

H ενδεκάδα του ΟΦΗ στο πρώτο ημίχρονο: Δερμιτζάκης, Κοιλιάρας, Μπολάκης, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Μάρτος, Παπατόλιος, Οικόνομου, Σιμόν, Όγκμποε, Κουσκουνάς.

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο: Στρέζος (79′ Παναγιώτου), Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης (60′ Περδίκης), Σιώπης, Μονιάκης, Νάστος, Πουρτουλίδης, Χαντί, Πλευράκης, Ορτέγκα, Μάνος.

ΑΟ Τυμπακίου: Σπανός, Γιαννακάκης, Κουρουθιανάκης, Χαλκιαδάκης, Χριστοδουλάκης Γ., Μαραγκάκης, Κουτεντάκης, Πολυχρονάκης, Παπαδάκης Γ., Χριστοδουλάκης Ι.