Τεράστια νίκη του Κύδωνα απέναντι στον Εργοτέλη | Αναλυτικά ο απολογισμός του Σαββατοκύριακου

Σημαντική νίκη πήρε το ανδρικό τμήμα του Κύδωνα απέναντι στον Εργοτέλη (87-72), σε ένα πάρα πολύ δυνατό παιχνίδι άξιο της δυναμικότητας των δύο σωματείων.

Αναλυτικά η ενημέρωση της χανιώτικης ομάδας, για τον απολογισμό του Σαββατοκύριακου:

«ΑΟ ΚΥΔΩΝ vs ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΓΣ

Τεράστια νίκη του ανδρικού μας απέναντι στον Εργοτέλη!

Από την αρχή του αγώνα η ομάδα μας απέκτησε διαφορά και δεν έχασε σε κανένα δεκάλεπτο, σε ένα πάρα πολύ δυνατό παιχνίδι άξιο της δυναμικότητας των δύο σωματείων.

Ο

Εργοτέλης ήταν πάρα πολύ δυνατός, η ομάδα μας όμως επέβαλε τον δικό της ρυθμό από την αρχή. Μια δίκαιη νίκη για τον ΑΟ Κύδων από παίχτες με μέσο όρος ηλικίας 19.5 έτη, σε μια καυτή έδρα ενός καθοριστικού παιχνιδιού.

Συγχαρητήρια στον πρωτομάστορα κόουτς Γ. ΗΛΙΑΚΗ και φυσικά πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους παίχτες.

Επίσης ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα στην ομάδα του Εργοτέλη.

Το Σκορ του αγώνα: 87-72

Δεκάλεπτα: 29-13, 17-17, «ημ.» 20-20, 21-22

Κύδων (Ηλιάκης): Λυρώνης15, Ρεκκας-Βεντουρης 3, Λουκάκης 9, Γωγακης, Ζανιδάκης 20, Δουβος 19, Χρονόπουλος, Κατσούλης 5, Χατζάκης, Πρωτογερακης, Κουτζογλου, Κουτσαντωνακης 16.

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Ομηρόλης 5, Αθανασιάδης 8,Χωματας 7, Βερτούδος 16, Καλογερακης 3, Σαπουνάκης, Χασάπης 13, Αναστασάκης, Καταρράκτης, Δόσπρας 13, Σκανδαλάκης 4, Αμπαδιωτάκης 3.

ΑΚ ΡΕΘΥΜΝΟΥ vs ΑΟ ΚΥΔΩΝ

Οι έφηβοι ξαφνιάστηκαν από την μαχητικότητα της Ακαδημίας Ρεθύμνου στο πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα να κυνηγάμε συνεχώς στο σκορ.

Το αποτέλεσμα ημιχρόνου 40 – 41 δηλωνει το πάθος που είχαν αμφότερες οι ομάδες. Στο ημίχρονο ο κόουτς Λουκάκης πήρε τους παίχτες στα αποδυτήρια και βγαίνοντας έβγαλαν τον καλύτερο τους εαυτό, με αποτέλεσμα να μην αφήσουν περιθώριο νίκης στην αντίπαλη ομάδα.

Πολύ καλή η Ακαδημία της ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.

Το Σκορ του αγώνα: 61-84

Δεκάλεπτα: 21-18, 19-23, «ημ.» 16-30, 5-13

ΚΥΔΩΝ (Λουκάκης): Καλιοντζής, Κουτσαντωνακης 14, Αζαριαδης 6, Αντωνίου 8,Περουλάκης-Μάμαλης, Κουτζογλου 23,Τζιόλας11, Κουτουλακης 9,Μαγγελάκης 13, Καραγκούνης.

Ακαδημία Ρεθύμνου (Πετράκης): Μαρκουλάκης 6, Ανταλής, Μεσονησακάκης, Δούβρης 1, Απίδης, Βάλλας 19, Αθανίτης, Χριστοδουλάκης 5, Μαυρογιαννάκης 7, Μπερνιδάκης 2, Παττακός 17, Τσικαλάς4.

ΑΟ ΚΥΔΩΝ vs ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

Ήττα για το παιδικό μας από την πολύ δυνατή ομάδα του Ηρακλείου σε ένα παιχνίδι που είχε πολύ δύναμη.

Δυστυχώς η ομάδα μας έχασε δύο παίχτες της με 5 φάουλ και δεν μπόρεσε να ανακάμψει στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Ηρακλείου και πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα μας, συνεχίζουμε δυνατά για τον στόχο μας που είναι το final four της διοργάνωσης.

Το Σκορ του αγώνα: 56-65

Δεκάλεπτα: 14-13, 17-17, «ημ.» 11-15, 14-20

Κύδων (Λεκακος): Μπαλαντινος 15, Λιονάκης, Γεωργακάκης 9, Κοκκινάκης, Σεγκος, Κατσιφαράκης 1,Νικολουδάκης, Περδικάκης 6, Κουτρουμπάς 13, Μερμίγκης 12, Φαρμάκης, Παντελάκης.

Ηράκλειο (Καρκανάκης): Κουνετάκης, Καραπάνος, Πετραντωνάκης, Ματθαιάκης, Ηλιάκης, Γκίζης 10, Κουκιαδάκης 11, Βασιλάκης 8,Ινιωτάκης, Νταής, Βαμβουκάκης 23, Καψάλης 13.