Ενδιαφέροντα στοιχεία για τον Πλατανιά από το ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα

Στον Πλατανιά σίγουρα αυτό που σκέφτονται τώρα είναι πώς θα αφήσουν πίσω τους τις ήττες, μετά τη συντριβή στους Ζωσιμάδες (δείτε αναλυτικά εδώ), αλλά από το συγκεκριμένο παιχνίδι προκύπτουν και κάποια ενδιαφέροντα στοιχεία.

Πάμε να δούμε ποια είναι αυτά…

Μετά από 457 λεπτά (πάνω από επτάμισι ώρες) πρωταθλήματος κατάφερε να σκοράρει στα Γιάννινα ο Πλατανιάς!

— soccerbase.gr (@SoccerbaseG) 14 Οκτωβρίου 2017

lang="el">Ο Πιότρ Γκρζέλτσακ έγινε ο 40ος ποδοσφαιριστής που σκοράρει για τον Πλατανιά στην Σούπερ Λιγκ.

Ο Ελίνι Δημούτσος δεν έχει χάσει ποτέ στην καριέρα του με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννινα. Έχει 5 νίκες και 5 ισοπαλίες, όλα για τη Σούπερ Λιγκ.

Ο Γιάννης Στάθης του Πλατανιά έχει παίξει τρία χρόνια στον ΠΑΣ Γιάννινα, όπου έζησε δύο ανόδους και ένα υποβιβασμό!

Ο ΠΑΣ Γιάννινα πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο αγώνα Α’ Εθνικής για πρώτη φορά μετά από 34 χρόνια! (16.10.83 Γιάννινα – Δόξα Δράμας 4-0)