Ημίχρονο: ΠΑΟΚ-Άρης 31-31

Όπως και στη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου (18-18), έτσι και στο τέλος της δεύτερης περιόδου, ΠΑΟΚ και Άρης είναι ισόπαλοι στο σκορ με 31-31 στο "Παλατάκι", για την 5η αγωνιστική της Basket League.

Όλα τα αυθεντικά προϊόντα του ΠΑΟΚ μόνο στο PAOK

FC Official Store

Ο Άρης άρχισε καλύτερα στην δεύτερη περίοδο, παίρνοντας προβάδισμα 5 πόντων με 23-18 στα πρώτα τρία λεπτά. Ο ΠΑΟΚ όμως έφερε το ματς στα ίσα και πάλι άμεσα, ισοφαρίζοντας σε 23-23 στα μισά του β΄ δεκαλέπτου. Στη συνέχεια οι «κίτρινοι» ξέφυγαν ξανά με +6 (23-29), με μπροστάρη τον Αθηναίου που έδινε λύσεις στην επίθεση. Ευστόχησε σε μία βολή, έδωσε εντυπωσιακή ασίστ για θεαματικό άλεϊ-ουπ κάρφωμα του Μόραντ και έβαλε και ένα σουτ τριών πόντων.

Οι «ασπρόμαυροι» μείωσαν σε 26-29, ο Φλιώνης έκανε το 26-31, όμως ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε σε 31-31 με τρίποντο του Ζάρα και καλάθι του Τζόουνς. Ο Μαργαρίτης είχε καλή απόδοση για τους γηπεδούχους.