Άρης: Φωνές για τη διαιτησία Καραντώνη

Ο Άρης ηττήθηκε στην έδρα του από τον Πανιώνιο (1-2), σε αναμέτρηση για την δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδος, αποτέλεσμα που διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις χάρη στο γκολ του Γεσίλ.

Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται έντονα για την απόδοση του διαιτητή Καραντώνη αλλά και των βοηθών του, οι οποίοι εξόργισε άπαντες στο ''Κλεάνθης Βικελίδης'' με δύο λανθασμένες αποφάσεις κατά τη διάρκεια του ματς.

Συγκεκριμένα, στον Άρη φωνάζουν για τη φάση του πρώτου γκολ του Πανιωνίου, με τον επόπτη να μην υποδεικνύει τον σκόρερ, Λάμπρου, ο οποίος βρισκόταν σε θέση οφσάιντ.

Παράλληλα, παράπονα υπάρχουν και για τη φάση του 58ου λεπτού, όταν ο Μουμίν σκόραρε, αλλά ο διαιτητής είχε υποδείξει επιθετικό φάουλ του Σόουζα πάνω στον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.