Live ο τελικός του Champions League: Γιουβέντους - Ρεάλ 1-4 (τελικό)

21:03 3/6/2017 - Πηγή: Pagenews

Τέλος στο ματς. Η Ρεάλ γράφει ιστορία κατακτώντας δεύτερο σερί Champions League και το 12ο ευρωπαϊκό στην ιστορία

της.

Θρίαμβος για τη Ρεάλ Μαδρίτης. 4-1 με γκολ του Ασένσιο

90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ ΚΑΙ 4-1

89' Αλλαγή για τη Ρεάλ, ο Μοράτα αντί του Κρόος

84' Με δέκα παίκτες η Γιουβέντους, αφού ο Γκουαδράδο αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα

82' Καλή φάση για τη Γιουβέντους, με τον Σάντρο να κάνει την κεφαλιά και τη μπάλα να φεύγει λίγο έξω

78' Τρίτη αλλαγή για τη Γιούβε. Ο Ντιμπάλα έξω, ο Λεμίνα μέσα

78' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Μπέιλ αντί του Μπενζεμά

77' Ό,τι θέλει κάνει πλέον η Ρεάλ στο γήπεδο. Πολύ δύσκολα θα γυρίσει η Γιούβε

70' Μαρκίσιο αντί Πιάνιτς για τη Ρεάλ

Το 3-1 απ' τον Ρονάλντο

Το 2-1 απ' τον Κασεμίρο

66' Πρώτη αλλαγή για τη Γιουβέντους, ο Γκουρδάδο αντί του Μπαρτζάλι

Ένα τετράλεπτο όνειρο για τη Ρεάλ. Ο Μόντριτς σέντραρε από δεξιά και ο Κριστιάνο πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με προβολή έδωσε τεράστιο προβάδισμα στη Ρεάλ κάνοντας το 3-1

64' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ. 3-1 ΜΕ ΤΟΝ ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ

Η μπάλα στρώθηκε στον Κασεμίρο έξω από την περιοχή, ο Βραζιλιάνος σούταρε στην κίνηση, η μπάλα κόντραρε και στον Κεντίρα και κατέληξε στα δίχτυα

61' 2-1 ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΚΑΣΕΜΙΡΟ

59' Καλό σουτ του Ίσκο, λίγο έξω

54' Καλό σουτ του Μόντριτς με το αριστερό, μπλόκαρε ο Μπουφόν

53' Κίτρινη κάρτα στον Κρόος

Ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

45'+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Κάρντιφ. Ρεάλ και Γιούβε πάνε ισόπαλες με 1-1 στα αποδυτήρια. Ο Κριστιάνο στο 20' άνοιξε το σκορ, ο Μάντζουκιτς με απίθανο γκολ ισοφάρισε στο 27'

42' Κίτρινη κάρτα στον Καρβαχάλ

Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο

34' Φάουλ του Ντιμπάλα, στο τοίχος

30' Κίτρινη κάρτα στον Ράμος

Το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ γκολ του Μάντζουκιτς που ισοφάρισε

Υπέροχο γκολ από τον Μάντζουκιτς, που από το ύψος της μεγάλης περιοχής με ανάποδο ψαλίδι "κρεμάει" τον Νάβας και ισοφαρίζει γρήγορα για τη Γιουβέντους

27' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΤΖΟΥΚΙΤΣ. 1-1

Δείτε το γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο που άνοιξε το σκορ για τη Ρεάλ

Ο Κρόος πήρε τη μπάλα στη μεσαία γραμμή, έδωσε στον Κριστιάνο, αυτός άνοιξε τη μπάλα δεξιά στον Καρβαχάλ, ο Καρβαχάλ τη γύρισε και πάλι στον Κριστιάνο που με σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ για τη Ρεάλ

20' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ ΜΕ ΤΟΝ ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ ΡΟΝΑΛΝΤΟ

18' 61% η κατοχή για τη Ρεάλ, 39% για τη Γιούβε

16' Έχει ανεβάσει στροφές η Ρεάλ από το 10' κι έπειτα και κάνει κατοχή

12' Πρώτη κίτρινη στο ματς είναι στον Ντιμπάλα για μαρκάρισμα πάνω στον Κρόος

10' Πρώτο δεκάλεπτο στο ματς, με τη Γιουβέντους να έχει μπει καλύτερα και να κυκλοφορεί τη μπάλα

7' Πρώτη μεγάλη φάση στο ματς, με τον Πιάνιτς να σουτάρει έξω απ' την περιοχή και τον Νάβας να πέφτει στη δεξιά του γωνία και να το βγάζει δύσκολα

4' Καλό σουτ του Ιγκουαΐν, μπλόκαρε ο Νάβας

3' Πρώτη τελική στο ματς, με την κεφαλιά του Ιγκουαίν που μπλόκαρε ο Νάβας

Ξεκίνησε το ματς με τη Γιουβέντους στη σέντρα

Όλα έτοιμα για τη σέντρα στον τελικό

Ο Ίαν Ρας εμφανίζει το τρόπαιο στον αγωνιστικό χώρο.

Εμφάνιση των Black Eyed Peas στο γήπεδο. Η γιορτή μόλις άρχισε...

Λίγα λεπτά πριν τη σέντρα, θυμηθείτε τις ενδεκάδες

Μίτσελ Σαλγκάδο και Κλάρενς Ζέεντορφ στο γήπεδο.

Θυμίζουμε τις ενδεκάδες:

Η ενδεκάδα της Ρεάλ: Νάβας, Καρβαχάλ, Ράμος, Βαράν, Ρονάλντο, Κρόος, Μπενζεμά, Μαρσέλο, Κασεμίρο, Μόντριτς, Ίσκο.

Η ενδεκάδα της Γιουβέντους: Μπουφόν, Μπαρτσάλι, Κιελίνι, Μπονούτσι, Σάντρο, Πιάνιτς, Κεντίρα, Άλβες, Ντιμπάλα, Μάντζουκιτς, Ιγουαΐν.

Το τρόπαιο στη θέση του

Ο Γκάιθκα Μεντιέτα με τις μουσικές του ξεσήκωσε το κοινό.

Στην περιοχή έχουν προσέλθει επιπλέον 6.000 αστυνομικοί και ανάμεσά τους οι 600 των ειδικών δυνάμεων και τις αντιτρομοκρατικής ομάδας.

Στον δρόμο βρίσκονται από το πρωί περισσότεροι από 2.000 αστυνομικοί, οι οποίοι περιπολούν ασταμάτητα σε όλα τα σημεία και ελέγχουν οποιονδήποτε μπορεί να τους κινήσει το ενδιαφέρον για οποιονδήποτε λόγο.

Περίπου 45 λεπτά πριν από την έναρξη του μεγάλου τελικού, το γήπεδο είναι σχεδόν γεμάτο. Από 18.000 εισιτήρια έχει πάρει η κάθε ομάδα.