Super League: Σημαντική νίκη για ΠΑΟΚ, 2-0 τον Ατρόμητο

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό στον ΠΑΟΚ για να βάλει τις βάσεις για το «τρίποντο» στο Περιστέρι επί του Ατρόμητου. Με τα γκολ των Μπίσεσβαρ (2΄) και Κουλούρη (38΄) ο «Δικέφαλος του Βορρά» πήρε σημαντική εκτός έδρας νίκη με 2-0 και

περιμένει ήττα του Πανιωνίου από τον Παναθηναϊκό (αύριο) για να μείνει μόνος στην 2η θέση της κατάταξης μετά από 27 αγωνιστικές.

Παρά τις σημαντικές απουσίες που είχε ο ΠΑΟΚ ευτύχησε να είναι άκρως αποτελεσματικός στο πρώτο 45λεπτο, διάστημα στο οποίο αξιοποίησε την υπεροχή του απέναντι στον «υπνωτισμένο» Ατρόμητο.

Διαιτητής: Γιώργος Κύζας (Δράμας)
Κίτρινες: Κάτσε – Λε Ταλέκ

Οι ενδεκάδες:
Ατρόμητος (Ρικάρντο Σα Πίντο): Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης (39΄ Λημνιός), Φυτανίδης, Ζησόπουλος, Κατράνης (83΄ Κοντοές), Μανιάτης, Ούμπιδες, Τόνσο, Κυριακίδης, Ντιγκινί (77΄ Πλατέλας), Λε Ταλέκ.

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Μπρκιτς, Κίτσιου, Κρέσπο, Μαλεζάς, Λέοβατς, Κάτσε (69΄ Σάκχοφ), Κάνιας, Τσίμιροτ, Κάμπος (83΄ Μάτος), Μπίσεσβαρ (77΄ Ουάρντα), Κουλούρης.