Super League: Ισοπαλία στη Νέα Σμύρνη για Πανιώνιο και ΠΑΟΚ (εικόνες – video)

Πανιώνιος και ΠΑΟΚ είχαν από ένα ημίχρονο στο μεταξύ τους αγώνα στη Νέα Σμύρνη, που βρήκε τις ομάδες ισόπαλες με 2-2.

Ο «Δικέφαλος» προηγήθηκε με το πέναλτι του Κουλούρη στο 41΄ αλλά οι γηπεδούχοι, που έχουν σημειώσει τα 13 από τα συνολικά 15 εφετινά τέρματα τους στο δεύτερο ημίχρονο, έφτασαν στην ανατροπή με τα γκολ των Σπιριντόνοβιτς στο 48ο και Γεσίλ στο 86ο λεπτό, πριν ισοφαρίσει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μάτος.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κότνικ, Γεσίλ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Κότνικ, Μπανανά, Βλάχος, Χατζησαφί, Γκιοατά, Κόρμπος, Σαββίδης (69′ Κάργας), Μασούρας, Ταπόκο (18’ Πινιώτης), Σπιριντόνοβιτς, Ντουρμισάι (78′ Γεσίλ).

ΠΑΟΚ: Ρέι, Βιεϊρίνια, Λέο Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Τσίμιροτ (62′ Πέλκας), Κάνιας, Ελ Καντουρί, Μακ (66′ Πρίγιοβιτς), Κάμπος (84′ Λημνιός), Κουλούρης.