Η Μπαρτσελόνα δεν.. παίζεται ακόμα και με 10 παίκτες, 3-1 τον Ολυμπιακό

Αυτή η Μπαρτσελόνα απλά… δεν παίζεται. Οι πρωταθλητές Ελλάδας μπήκαν στο χορτάρι του "Camp Nou" ως το απόλυτο αουτσάιντερ απέναντι στην ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε και η εικόνα των δύο ομάδων σε όλο το 90λεπτο το επιβεβαίωσε απόλυτα. Οι Καταλανοί ήταν εκείνοι που κρατούσαν τη μπαγκέτα σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, πέτυχαν τρία γκολ, είχαν 5-6 ακομα εξαιρετικές

ευκαιρίες ενώ στον αντίποδα οι Πειραιώτες δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν το "δώρο" του Πικέ που άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες στο 42′ και περιορίστηκαν σε έναν παθητικό ρόλο, με τη μοναδική καλή τους φάση να είναι το γκολ της τιμής του Νικολάου στο 90ο λεπτό.

Το κείμενο ανανεώνεται.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-1 ΜπαρτσελόναΟλυμπιακός 3-1

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ:

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τερ Στέγκεν, Σέρχι Ρομπέρτο, Πικέ, Ουμτιτί, Ντιν, Μπουσκέτς (80′ Αντρέ Γκόμες), Παουλίνιο, Ινιέστα (67′ Ράκιτιτς), Μέσι, Ντεουλοφέου (46′ Μαστσεράνο), Σουάρες

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Προτό, Ελαμπντελαουί, Μποτία, Νικολάου, Κούτρης, Ρομαό, Ζντιέλαρ, Ζιλέ (55′ Τζούρτζεβιτς), Ανδρούτσος, Καρσελά (65′ Πάρντο), Οφόε (72′ Φορτούνης)

TO LIVE

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα όποτε υπάρχει νέα καταχώρηση – δεν χρειάζεται refresh

The post Η Μπαρτσελόνα δεν.. παίζεται ακόμα και με 10 παίκτες, 3-1 τον Ολυμπιακό appeared first on REDPLANET.GR.