Τεράστιο διπλό της Λεβερκούζεν στη Σάλκε

Η «καψούρα» για να βρίσκεται και του χρόνου στο Champions League έσβησε από το μυαλό των παικτών της Λεβερκούζεν την κούραση από την υπερπροσπάθεια και τον άδοξο αποκλεισμό από την Ατλέτικο.

Οι «ασπιρίνες» έδειξαν πως ξεπέρασαν εύκολα τα σοκ και πήραν μεγάλο διπλό στην «Veltins Arena», επικρατώντας 1-0 της Σάλκε. Οι «βασιλικοί μπλε» δεν μπήκαν καλά στο παιχνίδι την στιγμή που οι φιλοξενούμενοι έκαναν

ό,τι ήθελαν. Ο Μπελαραμπί έδωσε τη λύση στέλνοντας με όμορφο τελείωμα στο 35ο λεπτό την μπάλα στον ουρανό της εστίας του Βέλενροϊτερ.

Οι παίκτες του Ντι Ματέο πίεζαν σε ολόκληρη την διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου, όμως του έλειπε η ουσία. Πάντως, έχουν κάθε λόγο να διαμαρτύρονται στη φάση του 82ο λεπτού, όταν ο Χίλμπερτ σταμάτησε με το χέρι σουτ του Μπόατενγκ μέσα στην περιοχή.