Σπουδαία νίκη του ΠΑΟ επί της Ρόμα με 3-2

02:37 19/2/2010 - Πηγή: TVXS
19. Φεβρουαρίου 2010 - 1:30

«Ζωντανός» στο κυνήγι της πρόκρισης στους «16» του Γιουρόπα Λιγκ έμεινε ο Παναθηναϊκός. Οι «πράσινοι» γύρισαν από την «κόλαση» του 1-2, όπως διαμορφώθηκε στο 79’ με πέναλτι του Πιζάρο και με γκολ των Χριστοδουλόπουλου και Σισέ στο τελευταίο δεκάλεπτο πήραν μεγάλη νίκη με 3-2. Το άλλο γκολ ο Σαλπιγγίδης στο 66’ που όπως και ο Χριστοδουλόπουλος μπήκε

αλλαγή στο δεύτερο μέρος και… άλλαξαν την ροή του παιχνιδιού. Αποθέωση από τον κόσμο στο τέλος! Του Κώστα Μακρίδη από το sportdog

Ρωμαϊκό μπλόκο...

Το πρώτο ημίχρονο δεν κύλησε όπως ακριβώς θα ήθελε ο Νιόπλιας και οι παίκτες του, αφού η Ρόμα μπόρεσε να πετύχει το εκτός έδρας γκολ στην μία από τις δύο σημαντικές φάσεις που δημιούργησε και από την στιγμή που έγινε το 0-1 (29’) έλεγξε σχεδόν απόλυτα το τέμπο του αγώνα. Δεν ήταν –απαραίτητα- κακός ο Παναθηναϊκος σε αυτό το διάστημα, φαινόταν όμως να του λείπει κάτι σε καθεμιά από τις τρεις γραμμές του. Οι «τζιαλορόσι» κατεύθυναν την πίεση