Πικρή ήττα για τον Ολυμπιακό

01:43 24/2/2010 - Πηγή: TVXS
24. Φεβρουαρίου 2010 - 0:09

Μια στημένη φάση στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ήταν αρκετή για να πάθει ο Ολυμπιακός τη ζημιά στο Καραϊσκάκη από τη Μπορντό.

Χάρη στο γκολ του Σιαμί, η πρωταθλήτρια Γαλλίας έσπασε το αήττητο σερί των 10 ευρωπαϊκών αγώνων των «ερυθρολεύκων» στο Φάληρο, πήρε τη σπουδαία νίκη με 0-1 και ουσιαστικά αγκάλιασε τη μισή πρόκριση

εν όψει του επαναληπτικού στη Γαλλία.

Ο Ολυμπιακός που πλήρωσε μια αδράνεια της άμυνας του, γενικά δεν ήταν καλός, όμως, στο τελευταίο 10λεπτο, αφυπνίστηκε, τα έδωσε όλα, έχασε ευκαιρίες και είδε τον διαιτητή Γουέμπ να του ακυρώνει στο 94’ ένα γκολ του Μαρέσκα.

Ισορροπία ως το 30’

Το πρώτο κομμάτι της αναμέτρησης (έως το 30’) ήταν καθαρά ματς τακτικής. Με τις δύο ομάδες να μην έχουν καμία διάθεση να ρισκάρουν και με πίστη στο πλάνο τους, το οποίο είχε ως πρώτο μέλημα να μη μπορέσει να απειλήσει ο αντίπαλος.