Ήττα και για τον Παναθηναϊκό

23:12 18/3/2010 - Πηγή: TVXS
18. Μαρτίου 2010 - 22:29

Η προσπάθεια έγινε αλλά δεν αρκούσε. Ο Παναθηναϊκός πάλεψε με όλες του τις δυνάμεις να αλλάξει την προκαθορισμένη -από το 1-3 της Αθήνας- μοίρα του στο «Μορίς Ντουφράν» αλλά υπέστη και δεύτερη ήττα με 1-0 από την Σταντάρ Λιέγης και είπε «αντίο» στην συνέχεια του Γιουρόπα Λιγκ. Ο Μποκανί το γκολ για τους Βέλγους στις καθυστερήσεις

του πρώτου ημιχρόνου, αρκετές χαμένες ευκαιρίες οι «πράσινοι» που μπορούσαν να πάρουν έστω μια τιμητική ισοπαλία.

Με το γκάζι πατημένο...

Ο Παναθηναϊκός επεδίωξε από το ξεκίνημα να πάει το παιχνίδι σε ρυθμούς «run and gun»,γνωρίζοντας πως δεν του περίσσευε ούτε λεπτό στην προσπάθεια του να κάνει την μεγάλη ανατροπή. Αυτό προφανώς έκρυβε και τους επακόλουθους κινδύνους, αφού η τριάδα των Ντε Καμάργκο-Γιοβάνοβιτς-Μποκανί είχε προειδοποιήσει από το ματς της Αθήνας το πόσο επικίνδυνη μπορεί να γίνει στους ανοικτούς χώρους. Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 3’ με μια κατά μέτωπο προσπάθεια του Καρσελά την οποία εξουδ