ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ: Ήττα – σοκ για τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα από τον Παναιτωλικό (1-2)

00:22 1/2/2015 - Πηγή: BankWars

Ήττα που μπορεί να του στοιχίσει ακόμη και τον τίτλο γνώρισε ο ΠΑΟΚ από τον Παναιτωλικό στο γήπεδο της Τούμπας (1-2), στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Οκτώ ημέρες πριν το μεγάλο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στην Θεσσαλονίκη, ο «δικέφαλος» του Βορρά παρουσιάστηκε κατώτερος των περιστάσεων και ηττήθηκε από μία καλύτερη

ομάδα στο σημερινό μεταξύ τους ματς. Η διαφορά από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό έμεινε στους 2 βαθμούς, ωστόσο, εάν αύριο το βράδυ οι Πειραιώτες νικήσουν στη Βέροια θα ξεφύγουν με 5 και θα αποκτήσουν τεράστιο προβάδισμα για την κατάκτηση του τίτλου.

Μόλις στο 7ο λεπτό από την ανατροπή του Αθανασιάδη στον Κούσα ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ από το σημείο του πέναλτι με την εκτέλεση του Άλβες (0-1).

Από το 65΄ και μετά οι παίκτες του Παναιτωλικού οπισθοχώρησαν κάπως, για να έρθει στο 73΄ το 1-1 με το άψογο πλασέ του Μακ από την ασίστ του Νομπόα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις τους και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και πάλι ο Άλβες πλάσαρε τον Ιτάνζ και χάρισε στον Παναιτωλικό την τεράστια εκτός έδρας νίκη.

TO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 21ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ31 Ιανουαρίου 2015 15:002-1ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ31 Ιανουαρίου 2015 17:151-0Π.Α.Ο.Κ. – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ31 Ιανουαρίου 2015 19:301-2ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ01 Φεβρουαρίου 2015 15:00-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ01 Φεβρουαρίου 2015 17:15-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Α.Ο.Κ.01 Φεβρουαρίου 2015 17:15-ΒΕΡΟΙΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ01 Φεβρουαρίου 2015 19:30-