ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ: ΚΑΛΛΟΝΗ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 0-1

Το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Δ.Παπαδόπουλου στο 62ο λεπτό χάρισε στον Ατρόμητο τη νίκη επί της Καλλονής με 1-0 στο σχεδόν άδειο Ολυμπιακό Στάδιο. Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου, εξάλλου, είχε δύο δοκάρια.

11ο λεπτό: Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες, ο ευρισκόμενος εκτός εστίας Σιδεράκης ακούμπησε την μπάλα με τα ακροδάχτυλα και την έστειλε στο οριζόντιο δοκάρι.

12ο λεπτό: Ο Καραγκούνης δοκίμασε ένα σουτ λίγο έξω από την περιοχή και ο Σιδεράκης απέκρουσε με δυσκολία.

34ο

λεπτό: Τετ-α-τετ του Παπαδόπουλου με τον Σιδεράκη από πλάγια αριστερά, νικητής ο γκολκίπερ της Καλλονής.

40ό λεπτό: Φοβερή μπαλιά του Ούμπιδες στον Παπαδόπουλο, ο οποίος αστόχησε σε νέο τετ-α-τετ.

49ο λεπτό: Έμμεσο για τον Ατρόμητο, η μπάλα έφτασε στον Ιγκλέσιας που σούταρε από το ύψος της περιοχής και έστειλε την μπάλα στη ρίζα του δεξιού δοκαριού.

60ό λεπτό: Λάθος του Σιδεράκη που έχασε την μπάλα και στη συνέχεια ανέτρεψε τον Ιγκλέσιας. Πέναλτι για τον Ατρόμητο.

62ο λεπτό: O Παπαδόπουλος αγνόησε την εντολή Παράσχου να χτυπήσει ο Ούμπιδες το πέναλτι, το εκτέλεσε και άνοιξε το σκορ.

ΠΗΓΗ: contra.gr