Σούπερ Λιγκ – Πλέι οφ: Πρώτος ο ΠΑΟΚ, ελπίζει η ΑΕΚ μετά το 3-1 επί του ΠΑΟ

Η ΑΕΚ ξαναμπήκε στη διεκδίκηση της πρώτης θέσης των πλέι οφ της Σούπερ Λιγκ, μετά από μία επιβλητική νίκη με 3-1 κόντρα στον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ.

Οι «πράσινοι» τελείωσαν το ματς με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Βιγιαφάνιες στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Νωρίτερα, ο ΠΑΟΚ πήρε άλλη μια εύκολη νίκη κερδίζοντας στην Τούμπα με 2-0 τον Πανιώνιο

με γκολ του Αθανασιάδη και φιγουράρει μόνος πρώτος στη βαθμολογία.

Πανιώνιος (Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Ποζατζίδης, Πατσατζόγλου, Ρισβάνης (82′ Βλάχος), Αργυρόπουλος, Σιώπης (67′ Μπλέτσας), Κόρμπος, Μασούρας (80′ Πινιώτης), Βιγιάλμπα, Καθάριος και Μπαργκάν.

ΠΑΟΚ (Ιβιτς): Γλύκος, Βίτορ, Μαλεζάς (64′ Χατζηϊσαϊας), Σκόνδρας, Λέοβατς, Τζιόλης, Τσίμιροτ, Πέλκας, Μακ, Ροντρίγκες (72′ Κοροβέσης) και Αθανασιάδης (46′ Μπερμπάτοφ).

ΑΕΚ – ΠΑΟ 3-1 ΔΥΟ ΓΚΟΛ Ο ΜΠΑΡΜΠΟΣΑ

Ο Ελντερ Μπαρμπόσα επέστρεψε στην ενδεκάδα μετά από τιμωρία τριών αγωνιστικών και οδήγησε την ΑΕΚ στη νίκη 3-1 επί του Παναθηναϊκού.Ο Πορτογάλος πέτυχε δύο γκολ (40΄,69΄), ενώ το σκορ είχε ανοίξει ο Γιόχανσον στο 5΄. Το γκολ του Παναθηναϊκού σημείωσε ο Λέτο στο 54΄.

ΑΕΚ (Νίκος Παναγιωτάρας): Ανέστης, Γκάλο, Λαμπρόπουλος, Κολοβέτσιος, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον, Μάνταλος (90+1΄ Τζανετόπουλος), Αραβίδης (59΄ Μπακάκης), Μπαρμπόσα, Τζεμπούρ (79΄ Πέκχαρτ).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Αντρέα Στραματσόνι): Στίλ, Nάνο, Mέστο, Tαυλαρίδης, Mολέδο, Κουτρουμπής (41΄ Λέτο), Zέκα, Λούντ (88΄ Κλωναρίδης), Mπουμάλ (46΄ Αμπέντ), Bιγιαφάνιες, Mπέργκ