ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΠΑΟΚ 2-2 – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 4-0 – ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΙΣΟΠΑΛΟ 2-2 ΕΛΗΞΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ στο Απόστολος Νικολαίδης μεταξύ του Παναθηναικού και του ΠΑΟΚ στην 23 η Αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Η εξέλιξη του αγώνα

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ στον Χαρίση στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

84΄ Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Μουστακίδης, μέσα ο Αντώνης.

79΄ Πρώτη αλλαγή για τον Τούντορ με τον Κοροβέση στη θέση του Λέοβατς.

76΄

Κλείνει τις αλλαγές του ο Στραματσόνι βάζοντας τον Μαμούτε στη θέση του Αμπέντ.

67΄: 2-2 ο ΠΑΟΚ με τον Πέλκα.

59΄ Ο Εβαντζελίστα στη θέση του Βλαχοδήμου και ο Κλωναρίδης αντί του Καλτσά

56΄: 2-1 ο Τσίμιροτ με εκπληκτικό σουτ.

51΄: 2-0 ο Καλτσάς. Ο Καλτσάς άφησε με την ταχύτητά του πίσω την άμυνα του ΠΑΟΚ και διπλασίασε για τους «πράσινους»

37΄ Επικίνδυνη συρτή σέντρα του Λέοβατς από αριστερά, ο Στιλ πρόλαβε να μαζέψει την μπάλα πέφτοντας στα πόδια του Πέλκα.

18΄ Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Τζαβέλλα, απευθείας με το αριστερό, η μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι του Στιλ.

10΄ : 1-0 ο Μπεργκ. ο Βλαχοδήμος «έκλεψε» από τον Χατζηισαΐα και βρήκε ωραία τον Μπεργκ, που με άψογο πλασέ στη δεξιά γωνία του Βελλίδη έγραψε το 1-0

Στα 49΄΄ το σουτ του Μπεργκ κοντράρει και η μπάλα περνά κόρνερ δίπλα από το δοκάρι του Βελλίδη. Πρώτη ευκαιρία στον αγώνα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ: Στιλ, Μέστο, Πράνιτς, Τελάντερ, Κουτρουμπής, Λαγός, Λουντ, Αμπέντ, Βλαχοδήμος, Καλτσάς και Μπεργκ.

ΠΑΟΚ: Βελλίδης, Λέοβατς, Χατζηισαΐας, Μακ, Μαλεζάς, Τσίμιροτ, Χαρίσης, Μυστακίδης, Τζαβέλλας, Κίτσιου και Πέλκα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 4-0

Οι «ερυθρόλευκοι», αν και παρουσίαστηκαν με αρκετά νέα πρόσωπα στην αρχική 11άδα, έφτασαν σε μια εύκολη νίκη επί του Ατρόμητου με 4-0.

Για το συγκρότημα του Σίλβα, σκόραραν οι Ντομίνγκες (10`), Πουλίδο (65`), Καμπιάσο (74`) και Φορτούνης (85`).

Στο 10ο λεπτό, ο Τσόρι Ντομίνγκες έπιασε χαμηλό δεξί βολέ έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Μπάρκα ο οποίος έδειξε να αιφνιδιάζεται στη συγκεκριμένη φάση (1-0). Ο Ατρόμητος απείλησε δύο λεπτά αργότερα. Ο Παπαδόπουλος βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, όμως το πλασέ από πλάγια θέση πέρασε άουτ.

Ο Ρομπέρτο έδειξε τα αντακλασικά του σε δύο φάσεις. Στο 33` ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού απέκρουσε εντυπωσιακά την μπάλα στην κεφαλιά του Μπρίτο από εξαιρετική θέση για γκολ, ενώ στο 36` είπε «όχι» στο σουτ του Ούμπιντες έξω από την περιοχή απομακρύνοντας σε κόρνερ με εντυπωσιακή εκτίναξη.

Στο 56`» ο Κασάμι πάσαρε ιδανικά στον Πουλίδο και εκείνος με ψιλοκρεμαστό φαλτσαριστό σουτ έστειλε την μπάλα να περάσει πάνω από τον Μπάρκα και να καταλήξει στο βάθος της εστίας του Ατρομήτου (2-0).

Στο 74`, ο Καμπιάσο με αριστερό πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής τριπλασίασε τα τέρματα των ερυθρολεύκων (3-0) σημειώνοντας το πρώτο του γκολ στην Super League.

Ιντέγε και Φορτούνης συνδυάστηκαν άψογα στο 85ο λεπτό και ο Φορτούνης έγραψε το 4-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σίλβα): Ρομπέρτο, Ομάρ, Σαλίνο, Βούρος, Ντα Κόστα, Κασάμι (68`Ιντέγε), Καμπιάσο, Φουστέρ, Κολοβός (68` Φορτούνης), Ντομίνγκες (79` Μπουχαλάκης), Πουλίδο.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Δέλλας): Μπάρκας, Μπιτόλο, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κιβρακίδης, Ουσέρο (75` Κούρος), Μπρίτο, Ούμπιντες, Στόιτσεφ (80` Ματέι), Γροντής, Παπαδόπουλος (71` Λε Ταλέκ).