ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Πως έχασε με 2-0 στα Γιάννινα από τον ΠΑΣ

20:58 6/4/2014 - Πηγή: BankWars

90+2 Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Γιάκος στη θέση του Κρητικού.

90′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτός αγώνα ο Αυγενίκου. Στη θέση του ο Χαρίσης.

by Sport-fm April 6, 20:53:36

Στο 86ο λεπτό το παιχνίδι. Ο Κάμπελ δοκίμασε ένα σουτ. Η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά.

76′ Ο Πελέ εκτέλεσε το απευθείας το φάουλ. Η μπάλα -μετά από παρέμβαση αμυντικών- κατέληξε εκτός αγωνιστικού χώρου. Από το κόρνερ δεν προέκυψε κάτι για τον Ολυμπιακό.

73′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Τσάβες στη θέση του Ίλιτς.

66′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Σάλιακας έπιασε την κεφαλιά ο Βελλίδης μπλόκαρε.

64′ Άλλη μια αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ στη θέση του Σαβιόλα.

56′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με τον Σάλιακα να κάνει το σουτ αλλά η μπάλα να κοντράρει σε πόδια και να καταλήγει σε… κόρνερ για τους ερυθρόλευκους.

Ο Ολυμπιακός έχει την κατοχή και προσπαθεί να βγάλει επιθέσεις στην εστία του ΠΑΣ Γιάννινα.

…και ο Ιμπαγάσα στη θέση του Βούρου.

Ο Βαλντές πέρασε στη θέση του Σέποβιτς…

Ο Μίτσελ έκανε δύο αλλαγές…

Έναρξη του δευτέρου 45λεπτου

Λήξη του πρώτου 45λέπτου.

40′ Ο Πελέ εκτέλεσε ένα φάουλ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά.

Ο Μίτσελ έχει σηκώσει για ζέσταμα τον Ιμπαγάσα.

Ο Ολυμπιακός προσπαθεί αλλά δεν μπορεί να βρει τρόπους να φτάσει στην εστία του ΠΑΣ Γιάννινα.

31′ Καλή επιθετική στιγμή για τον Ολυμπιακό. Πολύ ωραίο γυριστό σουτ από τον Σαλιακα. Η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

Συμπληρώθηκαν τα 30 λεπτά στο παιχνίδι.

21′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Η μπάλα φτάνει στον Σαβιόλα μετά από γύρισμα του Κάμπελ. Ο Αργεντινός δεν μπόρεσε από κοντά να πλασάρει τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ.

Από αντεπίθεση το δεύτερο τέρμα του ΠΑΣ Γιάννινα. Δεν αντέδρασε γρήγορα η αμυντική γραμμή του Ολυμπιακού με τον Βίλα από κοντά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Ρομπέρτο.

15′ Ο Βίλα είναι ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος του ΠΑΣ Γιάννινα.

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Συμπληρώσαμε τα δέκα λεπτά στο παιχνίδι.

6′ Πρώτη επιθετική προσπάθεια για τον Ολυμπιακό. Ο Πελέ δοκίμασε ένα μακρινό σουτ. Καμία ανησυχία για τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ανοίγει το σκορ στο παιχνίδι με τον Μιχαήλ με κεφαλιά -μετά από εκτέλεση κόρνερ- να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ.

1′ Έναρξη του αγώνα…

Ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν έχει εξασφαλίσει την παραμονή και θέλει δύο βαθμούς. Στην τελευταία αγωνίστική η ομάδα των Ιωαννίνων αντιμετωπίζει τον Άρη στο “Κλεάνθης Βικελίδης”.

Χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον το παιχνίδι αυτό για τον Ολυμπιακό.

Στον πάγκο: Μέγιερι, Ιμπαγάσα, Βαλντές, Φουστέρ, Σιόβας, Μαρκάνο, Παπασάββας.

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Μανιάτης, Πελέ, Τόρες, Σαβιόλα, Μανωλάς, Κάμπελ, Βούρος, Σάλιακας, Σέποβιτς, Μπονγκ.

Στον πάγκο: Σωτηρίου, Κυβελίδης, Τσάβες, Χαρίσης, Σκόνδρας, Γιάκος, Σονγκο.

ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Αυγενίκου, Κολοβέτσιος, Κρητικός, Ίλιτς, Τσουκαλάς, Στρούνα, Μπέριος, Μιχαήλ, Ντάσιος, Βίλα.ΠΗΓΗ: SPORT-FM.GR

Original article: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Πως έχασε με 2-0 στα Γιάννινα από τον ΠΑΣ.