ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ 1-4 – Κατάρρευση στο Β’ημίχρονο

Πλήρης κατάρρευση στο Β’ ημίχρονο και οδυνηρή ήττα με 4-1 για τον Ολυμπιακό. Η ομάδα που κιν΄γηθηκε σαν καλοκουρδισμένη μηχανή στα πρώτα 45 λεπτά, κυριολεκτικά έσβησε στο δεύτερο μέρος. Οι δυνάμεις της την εγκατέλειψαν. Αποδεικνύεται για μία ακόμα φορά ότι όταν μια ομάδα δεν αξίζει σε χρήμα ούτε όσο ένας παίκτης της αντιπάλου, είναι μαθηματικά βέβαιο ότι θα χάνει.

- Από εκτέλεση κόρνερ του Λαβέτσι, ο Τιάγκο Μότα πρόλαβε την έξοδο του Ρομπέρτο και με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-1 στο 68ο λεπτό

- Ο Τιάγκο

Μότα διαμορφώνει το 3-1 για την Παρί με τον ίδιο τρόπο που σημείωσε το 2-1 για την ομάδα του. Κόρνερ του Λαβέτσι, κεφαλιά του Μότα και η μπάλα στα δίχτυα του Ρομπέρτο

-Ο Μαρκίνιος σκοράρει στο ντεμπούτο του στο Τσάμπιονς Λιγκ με κεφαλιά στο 85ο λεπτό έπειτα από κόρνερ του Μάξουελ και πραγματοποιεί το 4-1 για την Παρί.

Η ΛΑΜΠΕΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Καταπληκτικός ο Ολυμπιακός του Α ημιχρόνου. Ο Βάις ισοφάρισε στο 25ο λεπτό το γκολ του Καβάνι που είχε ανοίξει το σκορ στο 19ο λεπτό για λογαριασμό της Παρί.

- Ο Ολυμπιακός είχε και δύο δοκάρια με Βάις και Φουστέρ, όταν το ματς ήταν στο 0-0.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

Ολυμπιακός:Ρομπέρτο – Μανιάτης, Μεντζανί, Σιόβας, Μπονγκ – Μασάδο, Σάμαρης – Τσόρι, Βάις, Φουστέρ – Μήτρογλου

Ο Μίτσελ άφησε εκτός 11αδας τον Σαβιόλα προτιμώντας τον Μήτρογλου στην κορυφή της επίθεσης και σύστημα 4-2-3-1 με τους Τσόρι, Βάις και Φουστέρ πίσω από τον Έλληνα φορ

Στον πάγκο για τον Ολυμπιακού κάθονται οι: Μέγιερι, Χολέμπας, Μανωλάς, Εντιγκά, Κάμπελ, Γιαταμπαρέ, Σαβιόλα
Παρί Σεν Ζερμέν:Σιρίγου – Φαν ντερ Βιλ, Τιάγκο Σίλβα, Μαρκίνιος, Μάξουελ – Τιάγκο Μότα, Ματουιντί, Βεράτι – Λούκας, Ιμπραϊμοβιτς, Καβάνι