ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΕΥΡΩΠΗΣ Η ΡΕΑΛ – “Πάτησε” 4-1 τη Γιουβέντους – Τα γκολ Ρονάλντο (2), Κασεμίρο, Ασένσιο και Μάντζουκιτς (VIDEO)

22:24 3/6/2017 - Πηγή: BankWars

Η ΡΕΑΛ στέφεται απόψε ξανά “Βασίλισσα” του ευρωπαικού ποδοσφαίρου. Κέρδισε με 4-1 τη Γιουβέντους στον τελικό του Champions League.

Το τέταρτο γκολ από τον Μάρκο Ασένσιο στο 90′

ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΕΥΡΩΠΗΣ Η ΡΕΑΛ – Προηγείται 3-1 της Γιουβέντους – Τα δύο γκολ

του Ρονάλντο, του Κασεμίρο και του Μάντζουκιτς (VIDEO)

83΄ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ στον Κουαδράδο. Αποβολή του Κολομβιανού με δεύτερη κίτρινη για σπρώξιμο στον Ράμος.

82΄ Ο Μάρκο Ασένσιο στη θέση του Ίσκο.

82΄ Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουβέντους, με την κεφαλιά του Άλεξ Σάντρο να «αγγίζει» το δοκάρι του Νάβας, μετά το φάουλ του Ντάνι Άλβες. Χαμένη ευκαιρία για το 2-3.

77΄ Ο Μπέιλ στη θέση του Μπενζεμά, στην πρώτη αλλαγή του Ζιντάν. Ο Λεμινά παίρνει τη θέση του Ντιμπάλα.

23:16…Δεύτερη αλλαγή για την Γιουβέντους με τον Μαρκίζιο να παίρνει τη θέση του Πιάνιτς.

23:15…Η εικόνα στο 2ο ημίχρονο είναι ξεκάθαρα υπέρ της Ρεάλ Μαδρίτης με 6 τελικές προσπάθειες. Καμία για την Γιουβέντους.

23:11…Αλλαγή για την Γιουβέντους με τον Κουαδράδο να παίρνει τη θέση του Μπαρτζάλι στο 67ο λεπτό.

23:09…Γκολ για την Ρεάλ στο 64ο λεπτό!!!Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με πλασέ στο πρώτο δοκάρι έπειτα από υπέροχο γύρισμα του Μόντριτς, κάνει το 3-1 για την «βασίλισσα». Το δεύτερο γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο, εκτός από 105ο στο Champions League και 42ο φετινό, ήταν ταυτόχρονα το 600ό του!

23:06…Γκολ για την Ρεάλ στο 61ο λεπτό!!!!Ο Κασεμίρο σουτάρει, η μπάλα κοντράρει στον Κεντίρα και αλλάζει πορεία καταλήγοντας στα δίχτυα του Μπουφόν για το 2-1 της Ρεάλ!

ΤΕΛΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Με γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο στο 20′, η ΡΕΑΛ προηγήθηκε της ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ στον τελικό του Champions League, αλλά στο 27′ ισοφάρισε η Γιούβε με τον Μάντζουκιτς.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Μπαρτσάλι, Κιελίνι, Μπονούτσι, Σάντρο, Πιάνιτς, Κεντίρα, Ντάνι Άλβες, Ντιμπάλα, Μάντζουκιτς, Ιγκουαΐν.

ΡΕΑΛ: Νάβας, Καρβαχάλ, Σέρχιο Ράμος, Βαράν, Μαρσέλο, Κασεμίρο, Κρόος, Μόντριτς, Ίσκο, Μπενζεμά και Ρονάλντο.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ – ΡΕΑΛ: Στις 21:45 η “σύγκρουση” των εκατομμυρίων ευρώ για το Champions League