Ατλέντικο Μαδρίτης – Μίλαν 4-1 – Μπάγιερν-Άρσεναλ 1-1

Champions League: Η Ατλέτικο Μαδρίτης συνέτριψε τη Μίλαν με 4-1 και πέρασε πανηγυρικά στους «8». Ο Ντιέγκο Κόστα από πολύ νωρίς έβαλε τα θεμέλια της πρόκρισης για την ισπανική ομάδα, μετά από όμορφη πάσα του Κόκε. Η Μίλαν αντέδρασε με γκολ του Κακά στο 27ο λεπτό. Ο Αρντά Τουράν μετά από στρώσιμο του Κόκε με το στήθος έκανε το 2-1. Ο Γκάμπι στο 48’ είχε το σουτ στο δοκάρι, αλλά στο 71’ κλείδωσε ουσιαστικά την πρόκριση. Ο Κόκε με

φάουλ έστειλε άλλη μια συστημένη μπαλιά σε συμπαίκτη του, με τον Ραούλ Γκαρθία με κεφαλιά να γράφει το 3-1.

Ο Ντιέγκο Κόστα στο 85ο λεπτό, έστειλε τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα, σημειώνοντας το 4ο γκολ.

Με ένα χαλαρό 1-1 η Μπαγερν Μονάχου έχοντας ως «προίκα» τη νίκη με 2-0 στο Λονδίνο επί της Άρσεναλ εξασφάλισε επίσης την παρουσία της στους «8» του Champions League. Το σκορ για τους Βαυαρούς άνοιξε ο Σβαϊνστάιγκερ στο 55΄ και ισοφάρισε ο Ποντόλσκι στο 57΄ .

Original article: Ατλέντικο Μαδρίτης – Μίλαν 4-1 – Μπάγιερν-Άρσεναλ 1-1.