Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος 1-0

20:50 4/5/2014 - Πηγή: BankWars

Ο Αστέρας Τρίπολης, που επικράτησε με 1-0 του Ατρόμητου στηνΤρίπολη στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των πλέι οφ.

Οι Περιστεριώτες είχαν την τεράστια ευκαιρία στο 5ο λεπτό να προηγηθούν, όταν μετά από συνεργασία του Φάμπιο με το Νάστο και γύρισμα του τελευταίου στον Ούμπιντες, ο Αργεντινός αστόχησε από το ύψος του πέναλτι με εξουδετερωμένο τον Ερνάντες.

Τρία λεπτά μετά οι γηπεδούχοι απάντησαν στις ευκαιρίες. Καράσκο και Ντε Μπλάσις μπερδεύτηκαν στη μεγάλη περιοχή, με αποτέλεσμα ο πρώτος να μη μπορέσει να πιάσει το σουτ όπως θα ήθελε.

Γκολ στο 67ο λεπτό. Μετά από εκτέλεση

φάουλ του Ουσέρο, ο Μπαράλες πρόλαβε τον Τσέναμο και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Στο 95΄ ο Παπαδόπουλος βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Ερνάντες, αλλά δεν κατάφερε να το νικήσει, στερώντας από την ομάδα του, τουλάχιστον, το βαθμό της ισοπαλίας.

Με τη νίκη του Αστέρα Τρίπολης επί του Ατρομήτου, η κατάσταση στην ειδική βαθμολογία των πλέι οφ έχει διαμορφωθεί ως εξής:

Αστέρας 4 (2 αγώνες)Παναθηναϊκός 3 (ένας αγώνας)ΠΑΟΚ 3 (ένας αγώνας)Ατρόμητος 3 (2 αγώνες)

Original article: Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος 1-0.