Το «ματς της χρονιάς» έγινε στη Λιβαδειά, όπου ο Λεβαδειακός επιβλήθηκε με 4-3 του Άρη, ο οποίος προηγήθηκε 2-0 και 3-1, αλλά τελικά αυτοί που πανηγύρισαν στο τέλος ήταν οι Βοιωτοί.

Στα πρώτα 48 λεπτά οι Θεσσαλονικείς πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων, με σκόρερ τον νεοαποκτηθέντα Μπακασέτα (30΄, 48΄). Ο Κώτσιος μείωσε στο 64΄, αλλά οκτώ λεπτά πριν το τέλος όλα έδειχναν να τελειώνουν με το γκολ

του Μανιά, που έδωσε προβάδισμα στον Άρη με 3-1.

Κι, όμως, οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα. Ο Ιντζίδης στο 84΄, μείωσε σε 3-2 και δύο λεπτά αργότερα και πάλι ο Κώτσιος έφερε το ματς στα ίσια (3-3). Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ολοκληρώθηκε η τεράστια ανατροπή για τους Βοιωτούς με το τέρμα του Βαρέλα με δυνατό σουτ (η μπάλα βρήκε και σε παίκτη του Άρη κι άλλαξε πορεία).

Από το 77΄ οι Θεσσαλονικείς έπαιζαν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μπουγαΐδη.

Original article: Απίστευτο ματς στη Λειβαδιά – Ο Λεβαδειακός με 4-3 στέλνει τον Άρη στη Β’ Εθνική.